خارج شدن وزنه برداری و بوکس از فهرست رشته های اصلی المپیک 2028

به گزارش سبزا، هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک در جلسه ای که تشکیل داد سه رشته را به فهرست رشته های تضمین شده در بازی های المپیک 2028 لس آنجلس وارد و سه رشته را از این فهرست خارج کرد. رشته های اسکیت بورد، موج سواری و ورزش های صعودی قرار است به برنامه اصلی المپیک 2028 لس آنجلس اضافه شوند، اما بوکس، وزنه برداری و پنج گانه مدرن از فهرست ورزش های تضمین شده برای بازی ها حذف شده اند. به فدراسیون های بین المللی مربوطه تا سال 2023 فرصت داده شده که معیار های لازم را برای تضمین جایگاه خود در این المپیک فراهم نمایند.

خارج شدن وزنه برداری و بوکس از فهرست رشته های اصلی المپیک 2028

کمیته بین المللی المپیک گفت: مسیری برای حضور بوکس، وزنه برداری و پنج گانه مدرن وجود خواهد داشت تا بخشی از بازی های لس آنجلس باشند مشروط بر اینکه نگرانی های مطرح شده را رفع نمایند.

فوتبال جایگاه خود را در این برنامه حفظ نموده است، اما کمیته بین المللی المپیک (IOC) گفت که پیگیر طرح بحث برانگیز فیفا برای برگزاری جام جهانی مردان در هر دو سال یک بار به جای چهار سال یک بار است.

کمیته برگزاری بازی های المپیک لس آنجلس 2028 بعلاوه می تواند ورزش های اضافی را در سال 2023 پیشنهاد دهد.

فهرست رشته های تضمین شده بازی های المپیک 2028 در لس آنجلس به توضیح زیر است: دوومیدانی، بدمینتون، قایقرانی روئینگ، بسکتبال، قایقرانی آب های آرام، شمشیربازی، سوارکاری، فوتبال، گلف، ژیمناستیک، هندبال، هاکی، جودو، کشتی، شنا، راگبی، تکواندو، تنیس روی میز، تنیس، تیراندازی، تیروکمان، سه گانه، بادبانی، والیبال، موج سواری، اسکیت، ورزش های صعودی و دوچرخه سواری.

منبع: فرارو
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1890

به "خارج شدن وزنه برداری و بوکس از فهرست رشته های اصلی المپیک 2028" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خارج شدن وزنه برداری و بوکس از فهرست رشته های اصلی المپیک 2028"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید