در اساسنامه جدید، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی محسوب می گردد

به گزارش سبزا، دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که حدود 10 ساعت به طول انجامید، توضیحاتی را ارائه کرد.

در اساسنامه جدید، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی محسوب می گردد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سبزا از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد برگزاری نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: این جلسه با حضور کلیه اعضا و تقریبا به مدت 10 ساعت به طول انجامید. با توجه به پیشنهادات واصله از اعضای مجمع در مورد اساسنامه و همچنین بر اساس الزامات فیفا و با رعایت قوانین داخلی کشورمان، به یک جمع بندی رسیده و موارد آنالیز شده برای فیفا ارسال خواهد شد تا نظرات مشورتی فدراسیون جهانی در این زمینه اخذ و نهایتا برابر مفاد اساسنامه، مجددا به اعضای مجمع ارائه خواهد شد.

وی در ادامه گفت: یکی از مواردی که در این نشست آنالیز شد، بحث ماده یک در اساسنامه بود. در این ماده مشخصا اعلام می گردد که فدراسیون فوتبال به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی است.

وی در ادامه درباره تعداد اعضای مجمع گفت: در مورد تعداد اعضای مجمع که با شیب ملایمی به جهت رعایت اصول ورزش فوتبال و همچنین مشارکت واقعی اعضا، افزایش خواهیم داشت از جمله سهم حضوربانوان نیز در این بخش بیشتر شده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه در مورد ارکان مستقل فدراسیون گفت: در این خصوص باید بگویم که دقیقا متعاقب با ارجاعات (رفرنس های) بین المللی عمل شد. بر همین اساس اعضای کمیته های ارکان قضایی، کمیته حسابرسی و کمیته انتخابات می بایست طی فرآیند قانونی توسط مجمع انتخاب شوند.

محمد نبی در پایان در مورد اینکه اعضای هیئت رئیسه درباره سایر موارد چه تصمیماتی گرفتند، گفت: اساسا رعایت الزامات مراجع بالادستی و تطبیق با قوانین و مقررات داخلی کشورمان از اصول تصمیم گیری در این جلسه ملاک عمل بوده است.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 942

به "در اساسنامه جدید، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در اساسنامه جدید، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید