دعوت از 148 متقاضی اکسپرس انتری در جدیدترین پذیرش آلبرتا

به گزارش سبزا، استان آلبرتای کانادا جزییات پذیرش بیست و نهم ژوئن 2021 را منتشر نموده است.

دعوت از 148 متقاضی اکسپرس انتری در جدیدترین پذیرش آلبرتا

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا به وسیله Alberta Express Entry stream مجموعا 148 دعوتنامه صادر نموده است. متقاضیان دعوت شده می بایست در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS حداقل 302 امتیاز می داشتند. این دومین بار طی ماه جاری است که استان آلبرتا از متقاضیانی با این حداقل امتیاز دعوت می نماید. پذیرش قبلی در پنجم ژوئن برگزار شده بود.

بدین ترتیب استان آلبرتا تا به اینجای سال مجموعا برای 2432 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر نموده است تا تقاضای خود را برای انتخاب استانی ارائه نمایند. آلبرتا اجازه دارد طی امسال تا سقف 6250 دعوتنامه صادر کند. البته هر کسی که دعوتنامه دریافت می نماید از طرف استان انتخاب نخواهد شد و هر کسی که از طرف استان انتخاب می گردد لزوما اقامت دریافت نخواهد کرد.

تمام متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری پروفایل داشتند. دریافت نمایندگان دعوتنامه یا اعلانیه تمایل - NOI - اکنون می توانند درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف آلبرتا ارائه نمایند. اگر برنامه مهاجرت استانی آلبرتا درخواست آنها را تایید کند در پذیرش بعدی اکسپرس انتری فدرال 600 امتیاز دیگر نصیبشان خواهد شد.

این امتیازهای اضافی ضمانتی است برای دعوت شدن جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا در دور بعدی صدور دعوتنامه ها. لازم به ذکر است از 18 مارس یعنی از زمان اعمال محدودیت های مسافرتی ناشی از شیوع کرونا پذیرش های اکسپرس انتری عموما مختص برنامه مهاجرت استانی و تجربه کانادایی بوده اند.

اکسپرس انتری چیست؟

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته نیروی کار ماهر فدرال یا اسکیلد ورکر، مشاغل نیازمند مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

در حال حاضر آلبرتا تنها متقاضیانی را در نظر دارد که ساکن و شاغل در آلبرتا هستند. معمولا برای دریافت دعوتنامه به وسیله جهت مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا نیازی به داشتن پیشنهاد شغل نیست. آلبرتا در برابر آندسته از متقاضیان PNP که نمی توانند به خاطر اختلالات ناشی از کرونا مدارک خود را کامل ارائه نمایند انعطاف پذیری بیشتری دارد.

از اول نوامبر 2020 دولت فدرال تعداد مشاغلی را که واجد شرایط تقاضا برای LMIA در آلبرتا نیستند افزایش داده است. اما متقاضیانی که در اول نوامبر 2020 یا پس از آن دعوتنامه دریافت کردند حتی اگر در شغلی کار می نمایند که دولت فدرال به آن برای LMIA رسیدگی نمی نماید ممکن است به وسیله جهت مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا انتخاب شوند.

آلبرتا در سال 2020 اجازه داشت تا سقف 6250 دعوتنامه صادر کند. اما به خاطر کرونا این سهمیه را به 4000 رساند. همه این 4000 دعوتنامه را هم تا ژوئن 2020 صادر نمود. برای همین است که در نیمه دوم سال 2020 دعوتنامه صادر نکرد. تعداد سهمیه آلبرتا برای صدور دعوتنامه در سال 2021 هنوز اعلام نشده است.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1886

به "دعوت از 148 متقاضی اکسپرس انتری در جدیدترین پذیرش آلبرتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 148 متقاضی اکسپرس انتری در جدیدترین پذیرش آلبرتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید