رشد جمعیت کانادا ناشی از مهاجرت است

به گزارش سبزا، اخیرا جمعیت کانادا به یمن مهاجران رشد داشته است و در نتیجه تنوع جامعه کانادایی رو به افزایش رفته است. بعلاوه شواهدی در دست است که کمتر شدن شکاف بین نیروی کار مهاجر و بومی کانادا را تایید می نماید. به گزارش Statistics Canada هشتاد و دو درصد رشد جمعیت کانادا بین 2018 و 2019 در نتیجه مهاجرت از بیرون از مرزهای کانادا بوده است. بسیاری از استان های کانادا برای رشد جمعیت خود به مهاجران متوسل شده اند. علاوه بر این، در کانادا به افزایش طبیعی جمعیت که ناشی از افزایش زاد و ولد است امید چندانی نیست و به همین دلیل رشد جمعیت در گرو مهاجرت است.

رشد جمعیت کانادا ناشی از مهاجرت است

مهاجران در بین نیروی کار کانادا

شکاف بین نیروی کار کانادایی الاصل و مهاجر به کمترین ترین حود خود در دهه اخیر رسیده است. شکاف نرخ اشتغال از 190 درصد در سال 2010 به 13 درصد در 2018 رسیده است. مهاجرانی که اخیرا وارد کانادا شده اند نرخ اشتغال بیشتری نسبت به خود کانادایی ها دارند. نرخ اشتغال تازه واردان طی سال های 2010 تا 2018 افزایش 7.7 درصدی داشته است. این در حالی است که این رقم برای خود کانادایی ها تنها 2.2 بوده لست.

حدود نیمی از مهاجران حد اقل مدرک لیسانس دارند. بیش از نیمی از آنها یعنی 54 درصد ساکنان کانادا که در رده سنی بین 25 تا 64 هستند و مدرک خود را در یکی از رشته های ریاضیات ، فنی - مهندسی و علوم تجربی گرفته اند از طیف مهاجران هستند.

انتظار می رود که تا سال 2034 تا سقف 40 درصد جمعیت کانادا بین سنین 15 تا 64 از طیف اقلیت قومی-مذهبی قابل تشخیص باشند. Statistics Canada هم پیش بینی نموده که زبان مادری 31 درصد جمعیت کانادا غیر از انگلیسی یا فرانسه خواهد بود و 16 درصد جمعیت کانادا هم به دینی غیر از مسیحیت گرایش خواهند داشت.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1734

به "رشد جمعیت کانادا ناشی از مهاجرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد جمعیت کانادا ناشی از مهاجرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید