روش هایی برای جلوگیری از جوانه زدن صیفی جات

به گزارش سبزا، تهران (پانا) - ترفند های اشتباه نگهداری از پیاز و سیر باعث جوانه زدن آن ها می گردد، از این رو برای جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز باید از روش های صحیح بهره ببرید.

روش هایی برای جلوگیری از جوانه زدن صیفی جات

به گزارش صدا و سیما، سیر و پیاز از محبوب ترین و پر خاصیت ترین سبزیجات هستند که در انواع غذا ها استفاده می شوند. سیر و پیاز طعم و مزه بی نظیری به غذا می بخشند و در هر چه خوشمزه تر کردن غذا ها نقش به سزایی دارند.

بسیاری از خانم ها سیر و پیاز را به میزان فراوان تهیه نموده تا همیشه در دسترس باشند، اما گاهی پیش می آید که پیاز و سیر جوانه می زنند. جوانه زدن باعث تغییر رنگ و مزه سیر و پیاز می گردد. در این مطلب روش های جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز را آورده ایم. نگهداری نادرست از سیر و پیاز موجب خراب شدن آن ها و جوانه زدنشان می گردد. اگر می خواهید سیر و پیاز شما جوانه نزنند، نکات زیر را رعایت کنید.

سیر و پیاز را در دما مناسب نگهداری کنید:

برترین دما برای نگهداری سیر و پیاز بین 4 تا 10 درجه سلسیوس یعنی بیشتر از دمای یخچال و اندکی کمتر از دمای یک اتاق است. سیر و پیاز را در انبار و جای خنک نگهداری کنید و در جای گرم قرار ندهید، زیرا گرما موجب جوانه زدن، نرم شدن و تغییر مزه پیاز و سیر می گردد.

پیاز ها را در جای خشک نگه دارید:

رطوبت سبب خراب شدن و جوانه زدن سیر و پیاز می گردد. پیاز ها را پس از خریداری سه هفته روی پارچه ای پهن کنید و در محیط گرم و خشک نگه دارید.

سیر و پیاز را در جای تاریک قرار دهید:

بهتر است محیط نگهداری سیر و پیاز همیشه تاریک باشد و پیاز و سیر را در مقابل نورخورشید نگهداری نکنید. تغییرات در میزان روشنایی می تواند موجب نوسانات دمایی هم گردد.

سیر و پیاز را در جای دارای تهویه قرار دهید:

هرگز سیر و پیاز را داخل پلاستیک نگه ندارید، زیرا عدم گردش مناسب هوا باعث ایجاد رطوبت و در نتیجه جوانه زدن پیاز یا پوسیدگی آن می گردد. بهتر است آن ها را برای جلوگیری از جوانه زدن در جایی مثل کیسه توری یا سبد سیمی نگه دارید که هوا در آن جریان دارد.

سیر و پیاز را جداگانه نگه دارید:

بهتر است فضایی کاملا جدا برای نگهداری سیر و پیاز اختصاص دهید و سیر و پیاز را دور از سایر میوه ها و سبزیجات نگهداری کنید. میوه های رسیده گاز اتیلن فراوری می نمایند که احتمال جوانه زدن را بالا می برد.

با پیازی که جوانه زده باید چه کرد؟

اگر پیاز جوانه و کپک زده است، آن را دور بریزید، اما اگر سالم است و تنها جوانه زده پیاز را دو نیم کنید و بقایای جوانه و ریشه را جدا کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1741

به "روش هایی برای جلوگیری از جوانه زدن صیفی جات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هایی برای جلوگیری از جوانه زدن صیفی جات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید