رکورد بستری بیماران کرونا در خوزستان ، مراجعه جمعی خانواده ها به مراکز درمانی

به گزارش سبزا، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بسیاری از خانواده ها به صورت جمعی به مراکز درمانی مراجعه می کنند و مشخص است که این آلودگی در خانواده ها اتفاق می افتد؛ در برخی از خانواده ها چند نفر از اقوام نزدیک به کرونا مبتلا می شوند که نشان از حضور در دورهمی های خانوادگی دارد.

رکورد بستری بیماران کرونا در خوزستان ، مراجعه جمعی خانواده ها به مراکز درمانی

دکتر فرهاد ابول نژادیان در جلسه نشست ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (19 مهرماه) در استانداری خوزستان برگزار گشت، اظهار کرد: در حال حاضر 35 بیمارستان در خوزستان در حال درمان بیماران مبتلا به کرونا هستند اما هنوز از ظرفیت بیمارستان های ارتش استفاده نشده است.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه نمود: برخی بیمارستان ها مانند بیمارستان امیرالمومنین(ع) تامین اجتماعی و فاطمه الزهرا(س) ناجا در اهواز بیمارستان های مشخص هستند و تمام ظرفیت این بیمارستان ها در اختیار بیماران کرونا واقع شده است.

ابول نژادیان با بیان اینکه در حال حاضر 850 بیمار در بیمارستان های خوزستان بستری هستند، مطرح نمود: حدود 230 نفر از این بیماران در بخش های مراقبت ویژه و حدود 615 نفر در بخش های عادی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر لزوم توجه جدی شهروندان به کرونا، گفت: بیشترین رکورد بستری بیماران در پیک دوم کرونا در خوزستان، در سه چهار روز گذشته و به تعداد بستری 110 نفر بوده است؛ متوسط بستری روزانه بیماران کرونا در خوزستان 80 تا 100 مورد است.

وی با بیان اینکه هنوز آمار موارد فوتی در خوزستان تک رقمی است، شرح داد: دو هفته پس از افرایش موارد مبتلایان، آمار بیماران مراقبت ویژه و سپس موارد فوتی بالا می رود. خواهش می کنیم سازمان ها همکاری کنند و اهتمام جدی به مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان داشته باشند.

ابول نژادیان مطرح نمود: بسیاری از خانواده ها به صورت جمعی به مراکز درمانی مراجعه می کنند و مشخص است که این آلودگی در خانواده ها اتفاق می افتد؛ در برخی از خانواده ها چند نفر از اقوام نزدیک به کرونا مبتلا می شوند که نشان از حضور در دورهمی های خانوادگی دارد بنابراین از همه مردم خواهش می کنیم برای مدیریت این شرایط، دید و بازدیدها را متوقف کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: در اسفندماه و فروردین ماه مردم کمتر به دید و بازدید می رفتند و از کرونا ترس داشتند اما شرایط پارک ها و بوستان های اهواز در شب های گذشته به گونه ای بود که نشان می دهد توجه و اهتمام مردم کاهش یافته است؛ امیدواریم این موضوع بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی بیان نمود: امروز نخستین پزشک شهید مدافع سلامت در بیمارستان رازی اهواز تشییع شد. این پزشک در تمام مدت شیوع کرونا در بیمارستان رازی در حال ارائه خدمت بود و پس از دو بار ابتلا، در نهایت شب گذشته جان باخت.

ابول نژادیان مطرح نمود: شرایط امکانات بیمارستان ها خوب است اما در برخی شهرستان ها کمبود امکانات داریم. در بیمارستان رامشیر ICU و سی تی اسکن نداریم و در صورت نیاز، بیماران به ماهشهر منتقل می شوند. در حال تلاش هستیم تا شرایط فراهم شود و بیمار به شهرستان دیگری منتقل نشود.

وی در خصوص شرایط داروهای تقلبی گفت: در خوزستان کاملا بر چرخه توزیع دارو مسلط هستیم. داروخانه ها و بیمارستان ها از شرکت های پخش داروی مشخصی دارو را تهیه می کنند و اجازه تهیه دارو خارج از این چرخه را ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه نمود: خوشبختانه هیچ داروی تقلبی در خوزستان کشف نشده است. همه داروهای بیماران مبتلا به کرونا از طریق بیمارستان ها در اختیار بیماران قرار می گیرد و هیچ بیماری برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان هدایت نمی شود.

وی در خصوص آمادگی کادر درمان برای مراجعه بیماران با عارضه تنگی نفس در پس نخستین بارش پاییزی، بیان نمود: بر اساس مصوبه شورای سلامت خوزستان، از مردادماه هرس درختان کنوکارپوس توسط شهرداری ها آغاز شد و درصد بالایی از درختان در شهرهایی که احتمال چنین اتفاقی بود، هرس شدند. بیمارستان ها همه داروهای تنفسی را دپو کرده اند و به کادر درمانی نیز آموزش های لازم ارائه داده شده است.

ابول نژادیان ادامه داد: با این وجود از شهروندان می خواهیم کسانی که در سالیان گذشته سابقه حمله تنفسی داشته اند، حتما قبل از بارندگی به پزشک مراجعه کنند. یکی از دلایل عمده ای که افراد در پی بارندگی دچار مشکل می شوند، التهاب راه های هوایی است که در این راستا باید کسانی که سابقه آسم، بیماری های آلرژیک یا حمله تنفسی داشته اند به پزشک مراجعه کنند و درمان شوند تا شانس بروز حمله تنفسی در این افراد کاهش یابد.

وی گفت: توصیه می شود شهروندان به محض ابرناک شدن هوا و از قبل از بارندگی، در منازل بمانند و در و پنجره ها را ببندند و حتما داروهای تنفسی را استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1218

به "رکورد بستری بیماران کرونا در خوزستان ، مراجعه جمعی خانواده ها به مراکز درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد بستری بیماران کرونا در خوزستان ، مراجعه جمعی خانواده ها به مراکز درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید