علت انفجار پمپ بنزین در تهران چه بود؟

به گزارش سبزا، تهران (پانا) - حادثه انفجار پمپ بنزین میدان تره بار مرکزی خیابان پیروزی تهران تلفات جانی نداشته است و طبق گفته های رئیس بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی علت این حادثه بی احتیاطی و نبود نظارت بر فرایند سوخت گیری بوده است که نهایی شدن آن به بررسی های فنی دقیق نیاز دارد.

علت انفجار پمپ بنزین در تهران چه بود؟

به گزارش ایسنا، پمپ بنزین میدان تره بار مرکزی خیابان پیروزی تهران حدود ساعت 17 و 40 دقیقه امروز (دوشنبه، 26 آبان ماه) منفجر شد، اما خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است.

دلیل این حادثه انفجار یکی از نفتکش های حمل فرآورده در میدان تره بار بوده که با حضور نیروهای امدادی و آتش نشانی مهار شده است.

مسعود سهرابی- رئیس بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در این باره اعلام نمود که حادثه آتش سوزی پمپ بنزین میدان مرکزی میوه و تره بار خیابان پیروزی تهران ناشی از تجمع بخارات در محفظه جایگاه و سرایت آن به نفتکش در حال تخلیه فرآورده بوده است.

وی اظهار کرد: این جایگاه از نوع جایگاه های سریع النصب (کوچک مقیاس) بوده که در ابتدای فرآیند تخلیه سوخت نفتکش، بخارات بنزین داخل محفظه (اتاقک فلزی) جایگاه تجمع کرده و ابتدا منجر به یک انفجار ضعیف شده است، سپس این انفجار به نفتکش در حال تخلیه سوخت سرایت می کند که خوشبختانه با واکنش سریع راننده، آتش به سرعت خاموش شده و نفتکش منفجر نشده است.

وی با اشاره به این که خوشبختانه در زمان این رخداد به دلیل تخلیه سوخت، هیچ خودروئی در جایگاه وجود نداشته است، گفت: تنها فردی که در اثر این حادثه آسیب دیده است، بازبین جایگاه بوده که در اثر موج انفجار آسیب دیده است.

مدیر اچ اس ئی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: با توجه به نزدیکی ایستگاه آتش نشانی، نیروهای امدادی به سرعت به محل مراجعه و آتش را خاموش کردند و تنها در اثر موج انفجار آسیب فیزیکی در جایگاه اتفاق افتاده است.

سهرابی شرح داد: به نظر می رسد دلیل اصلی حادثه بی احتیاطی و نبود نظارت بر فرایند سوخت گیری بوده است که نهایی شدن آن به بررسی های فنی دقیق نیاز دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1267

به "علت انفجار پمپ بنزین در تهران چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت انفجار پمپ بنزین در تهران چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید