مصرف دو برابری نمک در اصفهان

به گزارش سبزا، مسئول برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی، عروقی و دیابت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:پیش بینی می گردد حدود یک میلیون و 220 هزار نفر در استان اصفهان مبتلا به فشار خون باشند.

مصرف دو برابری نمک در اصفهان

رامش حسین خانی اظهار کرد: یکی از عوامل ایجادنماینده بیماری فشار خون، فاکتور سن است؛ در واقع هرچه سن افزایش یابد، متعاقب آن احتمال ابتلاء به این بیماری بیشتر می گردد؛ به طوری که در سن 50 سالگی احتمال اینکه یک فرد تا آخر عمر مبتلا به این بیماری گردد، حدود 90 درصد است.

او با بیان اینکه ژنتیک نیز در ابتلاء به این بیماری تأثیرگذار است؛ به طوری که در صورت ابتلای افراد درجه یک خانواده فرد به این بیماری، وی نیز بیشتر در معرض ابتلاء به این بیماری قرار داد، اضافه نمود: شیوع بیماری پرفشاری خون در خانم ها تا قبل از 50 سالگی کمتر است، اما پس از این سن آمار ابتلاء به آن، افزایش می یابد.

مسئول برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی، عروقی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بعضی عوامل خطر در ابتلاء به این بیماری تأثیرگذار هستند، ادامه داد: از مهم ترین آن ها می توان به اضافه وزن و چاقی اشاره نمود که این دو عامل خطر متعاقب رژیم غذایی نامناسب و کم تحرکی، ایجاد می گردد و احتمال ابتلاء به فشارخون بالا را افزایش می دهد.

افزایش استفاده از نمک با مصرف موادغذایی خارج از منزل

او با بیان اینکه یکی از فاکتور های مهم در رژیم غذایی مصرف نمک است، توضیح داد: مردم اصفهان در صورتی به طور میانه در طول روز 9.5 گرم نمک مصرف می نمایند که مقدار استاندارد این رقم برابر با پنج گرم است و تقریباً مصرفی دو برابر استاندارد جهانی دارند.

حسین خانی افزود: موادغذایی های تهیه شده خارج از منزل اعم از نان، دوغ، پنیر، کنسروها، انواع سس ها، غذا های فرآوری شده نظیر سوسیس و کالباس و فست فود ها دارای مقدار نمک بالایی هستند و مجموعه این موارد مقدار استفاده نمک را افزایش می دهد.

او ادامه داد: برای طبخ غذا بیشتر از روغن های جامد استفاده می گردد که علاوه بر داشتن ترانس، منجر به چاقی و اضافه وزن می گردد، مصرف میوه جات و سبزیجات نیز در میان افراد جامعه پایین است در صورتی که باید مصرف آن ها افزایش یابد.

افزایش 8.5 درصدی ابتلاء به فشار خون در چهار سال

مسئول برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی، عروقی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طبق مطالعه صورت گرفته در سال 1395 در استان اصفهان، 25 درصد شهروندان بالای 18 سال مبتلا به فشارخون بودند، ادامه داد: این مطالعه در سال 99 تکرار شد که طی آن درصد اعلام شده به 33.63 درصد افزایش یافته بود و بیش از هر سه نفر بالای 18 سال، یک نفر مبتلا به فشارخون بودند.

او با بیان اینکه افزایش حدود 8.5 درصدی افراد مبتلا به بیماری فشار خون تنها در طی چهار سال فاجعه است، گفت: تا حد امکان باید عوامل خطر کاهش یابد و مردم به سمت شیوه زندگی سالم سوق پیدا نمایند. با توجه به مقدار بالای شیوع این بیماری در سنین بالای 18 سال، پیش بینی می گردد حدود یک میلیون و 220 هزار نفر در استان اصفهان مبتلا به فشار خون باشند.

خبرنگاران اصفهان اصفهان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 شهریور 1401 بروزرسانی: 9 شهریور 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2070

به "مصرف دو برابری نمک در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف دو برابری نمک در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید