مطالبات خانه موسیقی از ارشاد در قالب بیانیه

به گزارش سبزا، خانه موسیقی ایران به دلیل شیوع بحران کرونا و بحران پیش آمده در بیانیه ای بیان کرد اگر همدلی و مساعدت مسئولان نباشد کسی را یارای مقاومت در این موج سهمگین رنج و نابسامانی نیست.

مطالبات خانه موسیقی از ارشاد در قالب بیانیه

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان مسکونی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از سایت خانه موسیقی ایران، بیانیه این نهاد صنفی با تاکید بر مطالبات صنفی هنرمندان در شرایط بحران شیوع ویروس کرونا و دغدغه معیشتی جدی اهالی موسیقی منتشر شد.

در این بیانیه آمده است:

روزگار سخت و طاقت فرسایی را شاهدیم و بحران فزاینده ناشی از شیوع بیماری و تبعات آن، چنان صعب و سنگین است که اگر همدلی و مساعدت همگان و تدبیر و مدیریت مسئولان نباشد کسی را یارای مقاومت و پیروزی در مقابل این موج سهمگین رنج و نابسامانی نیست.

شرایط اجتماعی و اقتصادی و فشار های موجود اگر چه همگانی و در سطح بین المللی است، اما در یک نگاه کلی و منصفانه در می یابیم که شرایط هنرمندان به ویژه اهالی موسیقی بسیار اسفناک تر و شنماینده تر از دیگر صنوف است. اهل موسیقی و فرهنگ به نیکی مطلعند که شرایط کنونی حاصل سوء مدیریت و مسایل مختلف و متعدد دیگری همچون تحریم های ظالمانه و مسایل فراملی و منطقه ای حادث شده است و تبعا انتظارات خود را در حد معقول و میسور مطرح می نمایند و مهمتر از رسیدن و اخذ مطالبات به حق خود خواهان تحرک و واکنش مثبت و مناسب مسئولان مرتبط با امور هنری وزارت ارشاد هستند؛ امری که متاسفانه در دولت دوم تدبیر و امید به کلی مغفول بوده و اکثریت قریب به اتفاق هنرمندان از برکات یک مدیریت دلسوز و مطلع در این زمینه محروم و غالباً بی بهره مانده اند.

اینک که شرایط ویژه فعلی که بی کاری و تبعات سنگین اقتصادی را نیز به فعالان فرهنگی تحمیل نموده است این خلا بیش از پیش احساس می گردد. خانه موسیقی به نمایندگی از قاطبه فعالان حوزه موسیقی کشور ضمن سپاسگزاری از وزیر محترم ارشاد به دلیل موافقت با پرداخت حق بیمه سه ماهه هنرمندان و برآورد خسارات و درخواست مطالبات هنرمندان از هیات دولت، اعلام می دارد که این اقدام به عنوان اولین قدم در حمایت از هنرمندان کشور قابل تقدیر است، اما کافی نیست و ضرورت دارد تا در ادامه همراهی و حمایت از هنرمندان عزیز و موسیقیدانان فعال و هنرمندان ارزشمندی که به علل اشاره شده در شرایط فعلی بیکار شده و در مضایق شدید اقتصادی و اقتصادی گرفتارند اقدامات بعدی و پیگیری مطالبات از هیات دولت را در دستور کار قرار دهد.

خانه موسیقی با تاکید و تایید مطالبات دیگر صنوف در خانه های هنر از جمله خانه تئاتر و خانه سینما شامل سه مورد معین ذکر شده:

1- تامین احتیاج معیشتی همکاران در ایام بیکاری

2- توجه به زیان و عدم النفع تولیدنمایندگان و فعالان هنری

3- تامین و پرداخت 6 ماهه سرانه درمان و حق بیمه تامین اجتماعی

مطالبات صنف موسیقی را پیگیری خواهد نمود.

در انتها خانه موسیقی به نمایندگی از صنف و اعضای خود ضمن اعلام آمادگی در همکاری و همیاری برای تدوین برنامه ریزی درست و اصولی جهت رسیدگی به مسائل موسیقیدانان شریف کشور اعم از آکادمی ها، ناشران، گروه های موسیقی و به ویژه قشر محروم تر و آسیب پذیرترین این صنف نظیر فعالان موسیقی نواحی و مدرسان زحمتکش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان پیگیری و رسیدگی جدی تر به امور اشاره شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 776

به "مطالبات خانه موسیقی از ارشاد در قالب بیانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالبات خانه موسیقی از ارشاد در قالب بیانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید