هشدار سخنگوی صنعت برق به اداره ها، برق کدام ادارات قطع می شود؟

به گزارش سبزا، به گزارش خبرنگاران، سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت، ادارات باید مصرف برق خود را 30 درصد در ساعت کاری کاهش دهند و در صورتی که مصرف خود را کاهش ندهند، در مرحله نخست اخطار و در صورت رعایت نکردن، برق اداره پرمصرف قطع خواهد شد.

هشدار سخنگوی صنعت برق به اداره ها، برق کدام ادارات قطع می شود؟

بر اساس گزارش ایرنا مصطفی رجبی مشهدی اضافه نمود: امروز نیز شاهد رشد 2 هزار و 300 مگاواتی در مصرف برق هستیم.

وی گفت: پیک مصرف برق امروز به 52 هزار و 400 مگاوات رسید که نشانگر افزایش شدید مصرف است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ادامه داد: برای مدیریت مصرف اقدام های گسترده ای اجرا شده است.

رجبی مشهدی گفت: امسال مصرف برق اداره ها به طور ویژه و با نصب کنتورهای هوشمند کنترل می شود.

ادارت مصرف خود را 30 درصد کاهش دهند

وی گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت، اداره ها باید مصرف برق خود را 30 درصد در ساعت کاری کاهش دهند و در صورتی که مصرف خود را کاهش ندهند، در مرحله نخست اخطار دریافت می کنند و در صورت رعایت نکردن برق اداره پرمصرف قطع خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: این اقدام ها برای تامین پایدار برق مشترکان خانگی و تداوم فرایند تولید ادامه خواهد یافت و به همین دلیل، اداره ها باید پس از پایان ساعت کاری، نسبت به خاموش کردن دستگاه های سرمایشی و روشنایی های غیرضروری اقدام کنند.

رجبی مشهدی گفت: با توجه افزایش دما در روزهای آینده و افزایش نیاز مصرف برق در کشور رعایت نکات مدیریت مصرف در ساعت اوج مصرف برق که از ساعت 13 تا 17 و 19 تا 23 گزارش شده و تنظیم درجه وسایل سرمایش بر روی 25 درجه امری بسیار مهم و کمک کننده برای تامین برق هموطنان خواهد بود.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو درباره جزئیات مشوق های وزارت نیرو برای کاهش مصرف برق، گفته بود: از ابتدای خردادماه، مشترکان به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف، پنج برابر تعرفه برق هر کیلووات یعنی معادل 500 تومان پاداش می گیرند.

وی اضافه نمود: امسال برای افرادی که در مصرف خود صرفه جویی می کنند، پاداش هایی پیش بینی کردیم که با انجام اقدام های کوچک مدیریت مصرفی می توانند پاداش لازم را برای صرفه جویی بگیرند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2026

به "هشدار سخنگوی صنعت برق به اداره ها، برق کدام ادارات قطع می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سخنگوی صنعت برق به اداره ها، برق کدام ادارات قطع می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید