واریز 5 هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان مسکن ملی

به گزارش سبزا، به گزارش خبرنگاران، محمود شایان با یادآوری این مطلب که سهم بانک مسکن برای تخصیص تسهیلات به بخش مسکن بر اساس تصمیم و تخصیص دولت 63 هزار میلیاردتومان است که با پرداخت این تسهیلات 210 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن احداث خواهد شد، گفت: تا به امروز 168 هزار نفر سهم الشرکه خود را برای احداث طرح اقدام ملی مسکن واریز نموده و تسهیلات را نیز دریافت کردند.

واریز 5 هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان مسکن ملی

وی اضافه نمود: تا به امروز 168 هزار نفر آورده اولیه خود را برای شروع به کار و تکمیل واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن پرداخت نموده اند که این مقدار معادل 10 هزار و 300 میلیاردتومان برآورد شده است. بعلاوه از این مقدار آورده متقاضیان بیش از 5 هزار میلیاردتومان به پروژه ها تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: از محل تسهیلات بانکی نیز تا به امروز بیش از 500 میلیاردتومان به وسیله شعب بانک مسکن برای اجرا و تکمیل پروژه ها پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با تکلیفی که دولت در اجرای نهضت ملی مسکن بر دوش بانک مسکن نهاده است بانک تمامی کوشش خود را برای یاری به احداث و تکمیل واحدها با پرداخت تسهیلات انجام خواهد داد.

وی با اعلام این که بانک مسکن آمادگی دارد تا به عنوان بانک عامل چنانچه سایر بانک ها مشکلاتی از نظر توسعه شعب و ارایه اعطای تسهیلات داشته باشند به عنوان عاملیت کار آنها را نیز انجام بدهد، افزود: چنانچه منابع در اختیار بانک مسکن قرار برگیرد با توجه به تخصص و توانمندی شعب بانک مسکن این آمادگی برای بانک وجود دارد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1873

به "واریز 5 هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز 5 هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید