چراغ سبز انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به عربستان

به گزارش سبزا، ایرنا نوشت: در حالی که شش سال از تجاوز عربستان به یمن می گذرد و بسیاری از کشورها همکاری تسلیحاتی با ریاض را محکوم می نمایند، بن والاس وزیر دفاع انگلیس بار دیگر اظهار داشت که لندن تمایل دارد همکاری های نظامی با عربستان بخصوص صادرات تسلیحات نظامی به این کشور را تقویت کند.

چراغ سبز انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به عربستان

به گزارش روزنامه سعودی عکاظ، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان دیروز (سه شنبه) در تماس تلفنی با والاس بر همکاری مشترک دو کشور بخصوص در زمینه تسلیحاتی تاکید نمود و به زعم خود این همکاری را در راستای تقویت امنیت منطقه ای و بین المللی دانست.

وزیر دفاع انگلیس نیز در این تماس تلفنی، از نقش عربستان در مقابله با تهدیدهای امنیتی در منطقه بخصوص حمایت از امنیت گذرگاهها و حفظ آزادی تردد در آبراهه ها قدردانی کرد.

این ادعای وزیر دفاع انگلیس در حالی مطرح می گردد که سعودی ها در شش سال گذشته با محاصره یمن اجازه تردد کشتی ها برای انتقال سوخت، غذا و دارو به این کشور فقیر منطقه را نمی دهند.

از سوی دیگر معاون وزیر دفاع عربستان نیز بر تمایل سعودی ها برای تقویت همکاری های تاریخی و راهبردی بین دو کشور بخصوص در زمینه تسلیحاتی تاکید نمود.

لیز تراس وزیر تجارت بین الملل انگلیس نیز بعد از این که لندن چندین مقام سعودی را به اتهام نقض حقوق بشر تحریم کرد، دیروز در سخنرانی که در مجلس عوام انگلیس داشت، مدعی شد که بر اساس تحقیقات اجرا شده، خطری درباره فروش تسلیحات نظامی به عربستان نیست و احتمال استفاده از آن در موارد نقض جدی حقوق بشر وجود ندارد.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1056

به "چراغ سبز انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید