چند درصد مردم تمایلی به تزریق واکسن کرونا ندارند؟

به گزارش سبزا، نتایج نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نشان می دهد، 5.7 درصد از پاسخگویان تمایلی به تزریق واکسن کرونا ندارند.

چند درصد مردم تمایلی به تزریق واکسن کرونا ندارند؟

به گزارش ایسنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی، با هدف سنجش دیدگاه مردم درخصوص تزریق واکسن کرونا، نظرسنجی را در سطح ملی (شهر و روستا) با جامعه آماری افراد بالای 18 سال و مقدار نمونه 1612 نفر در تاریخ 9 تا 12 آبان ماه 1400 انجام داد.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد، 75.1 درصد موافق اجباری شدن تزریق واکسن کرونا هستند، 21.6 درصد با اجباری شدن تزریق واکسن کرونا برای همه مخالف هستند و 3.3 درصد نیز به این سوال پاسخ ندادند؛ بعلاوه 83.3 درصد از شهروندان بالای 18 سال اعلام کردند که حداقل یک دوز واکسن کرونا را تزریق نموده اند، در مقابل 16.6 درصد بیان کردند هنوز واکسن کرونا تزریق نکردند.

چند درصد مردم تمایلی به تزریق واکسن کرونا ندارند؟

در سوالی از شهروندانی که هنوز واکسن کرونا نزدند، پرسیده شد: آیا شما قصد دارید در آینده واکسن کرونا بزنید یا خیر؟

نتایج نشان می دهد، 63.4 درصد از افرادی که تا به امروز واکسن کرونا را تزریق ننموده اند، اظهار داشتند که در آینده واکسن می زنند و در مقابل 34.3 درصد از افرادی که تا به امروز واکسن تزریق ننموده اند، عنوان کردند که در آینده واکسن کرونا را تزریق نخواهند کرد.

بعلاوه 2.3 درصد هم به این سوال پاسخ ندادند؛ بنابراین 5.7 درصد از کل پاسخگویان گفتند که در آینده واکسن کرونا تزریق نخواهند کرد. در نظرسنجی شهریور ایسپا، 14.2 درصد از شهروندان بالای 18 سال گفته بودند اصلاً تمایلی به زدن واکسن کرونا ندارند. این درصد در نظرسنجی حاضر به 5.7 کاهش پیدا نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1830

به "چند درصد مردم تمایلی به تزریق واکسن کرونا ندارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند درصد مردم تمایلی به تزریق واکسن کرونا ندارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید