16 مدال حاصل 5 دوره حضور ووشو در بازی های آسیایی

به گزارش سبزا، چینی ها که سالها به دنبال ورود ووشو به المپیک بودند، اولین گام را محکم برداشته و در بازیهای آسیایی 1990 که خود در پکن میزبان بودند، این رشته را وارد این رویداد مهم قاره ای نموده و در ادوار بعد این رشته به عنوان یک ورزش جذاب در این بازیها ماندگار شد.

16 مدال حاصل 5 دوره حضور ووشو در بازی های آسیایی

ایران برای نخستین بار در سال 1998 در بازیهای آسیایی شرکت نموده و ثمره 5 دوره حضور ووشوکاران ایران در این بازیها کسب 5 مدال طلا، 5 نقره و 6 برنز بوده است. در این بین محسن محمدسیفی که در رقابتهای پیش رو سومین حضور خود در این بازیها را را تجربه می نماید، با دو طلا پرافتخارترین ووشوکار کشورمان در این رویداد مهم است. ضمن اینکه حسین اوجاقی سرمربی فعلی تیم ملی کشورمان با یک طلا و یک نقره در رتبه بعدی واقع شده است.

تیم ملی ووشو کشورمان در اولین حضور خود در این رقابتهای پراهمیت پیروز به کسب یک نشان نقره شد. حسین اوجاقی این مدال را برای تیم کشورمان کسب کرد. چهار سال بعد و در بازیهای 2002 بوسان با وجود تغییر اوزان، حسین با کم کردن کیلوهای زیادی از وزن خود دوباره به این بازیها رفت و این بار با قدرت همه رقبا را شکست داد و طلا گرفت. محمد آقایی نیز نقره گرفت.

ووشو ایران در سومین حضور خود توفیقی در کسب مدال طلا نداشت و توسط علیرضا صحرانشین به یک نشان نقره دست یافت. جلیل عطایی و خسرو مینو نیز دو مدال برنز کسب کردند.

اوج کار ووشوکاران ایران در بازیهای آسیایی 2010 گوانجو بود جایی که تیم اعزامی ایران پیروز به کسب 6 مدال طلا و برنز شد. محسن محمدسیفی، حمیدرضا قلی پور و خدیجه آزادپور سه مدال طلا، سجاد عباسی، احسان پیغمبری و الهه منصوریان نیز سه مدال برنز برای کاروان ورزشی کشورمان دست آوردند.

سیفی مدال طلای خود را در بازیهای 2014 اینچئون نیز کسب کرد تا با دو نقره حمیدرضا لادور و الهه منصوریان پرونده تیم اعزامی کشورمان در این بازیها بسته گردد.

تیم اعزامی کشورمان عصر دوشنبه برای حضور در هجدهمین دوره بازیها با ترکیب الهه منصوریان، شهربانو منصوریان، هانیه رجبی، زهرا کیانی، فاطمه حیدری، رضا سبحانی، عرفان آهنگریان، فرود ظفری و محسن محمدسیفی راهی جاکارتا شد.

بر اساس برنامه اعلام شده رقابت های ووشوی در این دوره از بازیها 28 مردادماه در جاکارتا شروع پنج روز ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 404

به "16 مدال حاصل 5 دوره حضور ووشو در بازی های آسیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 مدال حاصل 5 دوره حضور ووشو در بازی های آسیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید