5 پیش بینی در خصوص تغییرات سیستم حمل و نقل در دوران پسا کرونا

به گزارش سبزا، محتمل است بعد از کرونا نیز مجددا رستوران ها و خرده فروشی ها مشتری کمتری داشته باشند.

5 پیش بینی در خصوص تغییرات سیستم حمل و نقل در دوران پسا کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، حدود یک سال است که همه گیری کرونا تغییرات بسیاری در نحوه زندگی بیشتر شهفرایندان کره زمین ایجاد نموده اما در دوران پساکرونا شاهد چه تغییراتی در زندگی شهفرایندان مردم سراسر دنیا خواهیم بود؟

پاندمی کرونا طی یک سال گذشته تاثیر زیادی بر شرایط مالی و زندگی مردم سراسر دنیا گذاشته است. امید آن می رود همه گیری کرونا از شرایط بحرانی خارج گردد و زندگی به روال عادی خود بازگردد؛ اما آیا همه چیز به شرایط قبل کرونا بازخواهد گشت؟ چه تغییراتی ممکن است در سبک زندگی مردم در دوران پساکرونا به وجود بیاید؟ در این مطلب 5 پیش بینی د رمورد دوران پسا کرونا ارائه شده است.

کاهش ترافیک در مرکز شهرها

در شرایط کرونا بسیاری از کسب و کارها مجبور شدند نیروهای انسانی خود را تعدیل نموده یا از بقیه بخواهند به صورت دورکار و پاره وقت فعالیت نمایند. ممکن است در دوران پساکرونا نیز مجددا همین روال ادامه داشته باشند. بعضی کسب و کارها با تعداد نیروی انسانی کمتر و مجددا به صورت دورکار، فعالیت ها را پیش ببرند. در نتیجه انتظار می رود در دوران پسا کرونا حجم ترافیک در مراکز شهری کاهش پیدا کند.

محتمل است بعد از کرونا نیز مجددا رستوران ها و خرده فروشی ها مشتری کمتری داشته باشند. هرچند به نظر می رسد برنامه هایی مثل کنسرت ها و جشنواره ها رونق خوبی پیدا نمایند و پیش بینی می گردد با برطرف محدودیت های کرونایی، بسیاری از شهفرایندان از حضور در چنین برنامه هایی استقبال نمایند.

سرویس های آنلاین رونق بیشتری پیدا می نماید

شرایط همه گیری کرونا باعث شد بسیاری از مشاغل به سمت دورکاری و ارائه خدمات از راه دور روی بیاورند. بعضی مشاغل از رویکرد جدید استقبال کردند و به نظر می رسد در دوران پسا کرونا نیز با همین روال کار را پیش ببرند.

بسیاری از رستوران ها، مراکز خرید و فروشگاه ها در حال حاضر خدمات خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری ارائه می دهند و شهفرایندان بسیاری از این روال خرید رضایت دارند. پیش بینی می گردد بسیاری از مشاغل همین فرایند را بعد از کرونا نیز ادامه بدهند.

در حال حاضر کارمندان بسیاری از شرکت ها برای دورکاری و ارائه خدمات آنلاین آموزش دیده اند و می توانند به خوبی مسایل مربوط به چنین شرایطی را مدیریت نمایند. هرچند در دوران پسا کرونا بعضی دیگر از مشاغل شرایط متفاوتی را تجربه می نمایند. مراکز ورزشی، تفریحی کتابخانه ها و آرایشگاه ها احتمالا به روال قبلی باز می گردند. البته پیش بینی می گردد بعضی از این مشاغل به صورت سیار و بدون اختصاص دفتر ثابت به کار خود ادامه بدهند.

کرونا باعث شد بسیاری از این مشاغل دفاتر کاری خود را تعطیل نمایند. شاید در دوران پساکرونا چنین کسب و کارهایی به این نتیجه برسند که به جای تجهیز مجدد دفتر کار، به صورت سیار یا در دفاتر اشتراکی به کار خود ادامه بدهند.

تغییراتی در فرایند پروازهای هوایی رخ می دهد

در دوران کرونا حجم سفرهای هوایی به شدت کاهش یافت. آژانس های هوایی تدابیری برای روبرو با کرونا در نظر گرفتند. قبل از کرونا بعضی اوقات مسافران مجبور بودند ساعت ها منتظر بمانند ولی در شرایط کرونا، بسیاری از فرآیندها تغییر کرد و اصلاح شد.

به نظر می رسد در دوران پساکرونا نیز مسافران راحت تر از دوران قبل کرونا می توانند سفر نمایند. شاید دیگر شاهد حجم زیاد مسافران در صف های ورود به هواپیما نباشیم.

تغییراتی در بازرسی امنیتی فرودگاه ها

نه تنها انتظار می رود بعد از کرونا شاهد صف های طولانی مسافر در فرودگاه ها نباشیم و احتمالا فرآیندهای کاری فرودگاه ها بهتر از قبل خواهد شد؛ بلکه تغییراتی در فرایند های بازرسی امنیتی نیز رخ می دهد.

کرونا باعث شد فرآیندهای جدیدی برای بازرسی امنیتی فرودگاه ها در نظر گرفته گردد. انتظار می رود همین فرایندها در دوران پسا کرونا نیز ادامه پیدا خواهد نمود.

به شهفرایندانی تمیزتر تبدیل می شویم

همه گیری کرونا باعث شد که مردم سراسر دنیا به پاکیزگی توجه بیشتری نشان بدهند. بسیاری از دفاتر کاری، رستوران ها و مراکز ورزشی بهداشت را به شکلی که باید رعایت نمی کردند. دوران کرونا تغییراتی بنیادی در توجه شهفرایندان به پاکیزگی ایجاد کرد. به نظر می رسد در دوران پساکرونا نیز کماکان بیشتر مردم به تمیزی و پاکیزگی توجه نشان بدهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1378

به "5 پیش بینی در خصوص تغییرات سیستم حمل و نقل در دوران پسا کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 پیش بینی در خصوص تغییرات سیستم حمل و نقل در دوران پسا کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید