6 علت قانع کننده برای تعویض هفتگی روبالشی

به گزارش سبزا، رژیم مراقبت از پوست شما فقط به پاکسازی، تقویت کننده و مرطوب کننده محدود نمی گردد. به غیر از افزودن لایه هایی از محصولات به پوست خود، باید به یک روال مراقبت از پوست شبانه نیز پایبند باشید که بالش هایتان را هر هفته عوض کنید. شما تمام شب را روی بالش خود می خوابید و پوست شما در تماس نزدیک با آن است. بنابراین، از آنجایی که روزانه روی آن می خوابید، داشتن یک روبالشی تمیز می تواند در درازمدت بر سلامت پوست شما تأثیر بگذارد.

6 علت قانع کننده برای تعویض هفتگی روبالشی

روبالشی شما دارای چربی، کثیفی و عرق ناشی از استفاده روزانه است. این بدان معنی است که آن ها می توانند باکتری ها را در خود جای دهند و باعث آلرژی شوند. در بعضی موارد، روبالشی حتی می تواند به مو یا پوست شما آسیب برساند. کارشناسان پیشنهاد می نمایند روبالشتی خود را هر دو روز یکبار بشویید

هلث شوتس با دکترآکتا باجاج، مشاور ارشد و رئیس بخش، گروه بیمارستان های اوجالا سیگنوس تماس گرفت تا بفهمد چرا تعویض نکردن روبالشی هایتان به صورت هفتگی ممکن است باعث آسیب گردد.

این متخصص 6 دلیل را به اشتراک گذاشت که چرا تغییر هفتگی روبالشی ممکن است در طولانی مدت به پوست شما یاری کند. بنابراین، این را به بخشی از روتین مراقبت از پوست شبانه خود تبدیل کنید.

1. شما مستقیماً با روبالشی خود در تماس هستید

دکتر باجاج می گوید: روبالشی شما مستقیماً با پوست شما تماس دارد. این بدان معناست که روبالشی شما دارای تجمع روغن، کثیفی و عرق ناشی از استفاده روزانه کرم ها است. این می تواند حاوی باکتری های آکنه باشد یا حتی باعث ایجاد حساسیت پوستی گردد.

همه ما از یک رژیم مراقبت از پوست در شب پیروی می کنیم. سرم ها، کرم ها و لوسیون هایی که روی پوست می زنیم روی بالش منتقل می شوند. به طور منظم، همانطور که قبلاً گفتیم، این باعث تجمع روی بالش می گردد. بنابراین، شما هرگز نمی دانید، دلیل اصلی آکنه مزاحم شما در ملافه کثیف بالش شما نهفته است.

2. از نرم نماینده های پارچه استفاده می کنید

حتی اگر روبالشی خود را تمیز می کنید، باید مراقب باشید. نرم نماینده های پارچه می توانند خطر دیگری برای پوست شما باشند. بنابراین، از استفاده از همه نرم نماینده ها خودداری کنید، زیرا این عوامل نرم نماینده هستند که برای منافذ پوست شما مشکل ایجاد می نمایند.

3. به پارچه ای که انتخاب می کنید توجه کنید

اگر نوع پارچه ای را که استفاده می کنید نادیده بگیرید مو های شما هم عواقبی را متحمل گردد. به عنوان مثال، پارچه پنبه ای می تواند باعث شکستگی مو گردد. سعی کنید از پارچه های سبک تری مانند ابریشم بهره ببرید که هم برای مو و هم برای پوست ما مفید است.

4. به غیر از کثیفی یا روغن، گرد و غبار نیز می توانند باعث دردسر شوند

مانند کثیفی و روغن ها، گرد و غبار یا ساس ها نیز می توانند به مرور زمان در بالش شما جمع شوند. جدا از شستن مرتب روبالشی، استفاده از محافظ بالش بین بالش و روبالشی می تواند یاری نماینده باشد.

5. میکروب های روی بالش می توانند بر ایمنی شما تأثیر بگذارند

دکتر باجاج شرح می دهد که به گفته بعضی از متخصصان، میکروب های روی بالش شما می توانند سیستم ایمنی بدن شما را کاهش دهند. توصیه می گردد برای خود یک روبالشی ابریشمی تهیه کنید، زیرا باکتری ها نمی توانند روی ابریشم رشد نمایند. هر شکلی از میکروب یا باکتری می تواند بر ایمنی بدن ما تأثیر بدی بگذارد. بنابراین، بهتر است از روکش های ایمن بهره ببرید که محل رشد باکتری ها نیستند.

6. گرده به جامانده

روبالشی شما ممکن است گرده های به جامانده روی آن داشته باشد که به موهایتان چسبیده است. این بدان معنی است که شما در شب مواد آلرژی زا تنفس می کنید، که ممکن است باعث ایجاد بیماری مانند آسم گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2145

به "6 علت قانع کننده برای تعویض هفتگی روبالشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 علت قانع کننده برای تعویض هفتگی روبالشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید