آزمایش موفقیت آمیز شبکیه چشم مصنوعی حاوی الکترودهای نانومقیاس

به گزارش سبزا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، نانو رتینا (Nano Retina) اولین نتایج کارآزمایی بالینی روی دستگاه شبکیه مصنوعی NR600 را منتشر کرد. این دستگاه برای بازگرداندن بینایی افراد نابینا که در اثر زوال ماکولا و پیگمنتوز شبکیه چشم دچار مشکل شده اند، استفاده می گردد.

آزمایش موفقیت آمیز شبکیه چشم مصنوعی حاوی الکترودهای نانومقیاس

شرکت نانو رتینا به دنبال تجاری سازی شبکیه مصنوعی چشم است که توسط این شرکت طراحی و ساخته شده است. این شبکیه به کسانی که دچار آسیب دیدگی یا تخریب شبکیه چشم شده اند یاری می نماید. انتظار می رود با وجود الکترودهایی در مقیاس نانو، وضوح تصویر در این شبکیه بالا باشد.

به تازگی نتایج کارآزمایی این شبکیه مصنوعی که با تقلید از چشم انسان ساخته شده، منتشر شده است.

به عنوان بخشی از این کارآزمایی بالینی، 20 بیمار داوطلب برای استفاده از این شبکیه مصنوعی ثبت نام کردند تا با روش کم تهاجمی این شبکیه در این بیماران مورد استفاده قرار گیرد. دو تن از این بیماران تحت عمل جراحی قرار گرفته که این کار در بیمارستان چشم پزشکی دانشگاه لوون بلژیک توسط پروفسور پیتر استالمانس انجام شد که یکی از متخصصان برجسته شبکیه چشم در اروپا است.

پس از کاشت این شبکیه در چشم این دو بیمار، نتایج نشان داد که هر دو جلوه های تصویری را مشاهده کردند. براساس اظهارات استالمانس، نتایج کاشت این دستگاه حیرت انگیز بود، بیماری که 5 سال در تاریکی مطلق به سر برده، بعد از استفاده از این شبکیه مصنوعی، قادر به دیدن شده است.

وی می گوید: بیش از 20 سال است که به عنوان چشم پزشک مشغول به کار هستم. این اولین باری است که شاهدم یک بیمار کاملا نابینا درک تصویری دارد.

پاکوف میلستاین، مدیرعامل شرکت نانو رتینا می گوید: ما از نتایج گزارش شده این کارآزمایی بسیار هیجان زده هستیم. به اعتقاد من این شبکیه مصنوعی یکی از دستگاه های پزشکی نوآورانه و پیشرفته ترین در دنیا است.

نانو رتینا انتظار دارد تا طی ماه های آینده این فناوری را بهینه سازی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 880

به "آزمایش موفقیت آمیز شبکیه چشم مصنوعی حاوی الکترودهای نانومقیاس" امتیاز دهید

1 کاربر به "آزمایش موفقیت آمیز شبکیه چشم مصنوعی حاوی الکترودهای نانومقیاس" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش موفقیت آمیز شبکیه چشم مصنوعی حاوی الکترودهای نانومقیاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید