ائتلاف آمریکایی: تحرکات اخیر نیروهای ما از سوریه به عراق اقداماتی معمول است

به گزارش سبزا، فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی ضمن تکذیب عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه، خروج آنها از سوریه و ورود به عراق را در چارچوب اقدامات معمول دانست.

ائتلاف آمریکایی: تحرکات اخیر نیروهای ما از سوریه به عراق اقداماتی معمول است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از میدل ایست نیوز، ائتلاف بین المللی امروز سه شنبه گفت که رفت و آمد اخیر نیروهای آمریکایی از سوریه به عراق در چارچوب تحرکات معمول انجام شد.

ژنرال کوین کوبسی، فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش، سرهنگ واین ماروتو، سخنگوی ائتلاف بین المللی و کینو کبرئیل، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در کنفرانسی مطبوعاتی در پایگاه نظامی آمریکا در حومه رمیلان در شمال شرق سوریه حضور داشتند.

ژنرال کوبسی در این کنفرانس گفت که ائتلاف بین المللی به حمایت از قسد پایبند است چرا که ماموریت مبارزه با داعش هنوز به خاتمه نرسیده است.

وی ضمن تاکید بر ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه و تکذیب عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه گفت که خروج اخیر نیروهای آمریکایی از سوریه به عراق بخشی از تحرکات معمول این نیروها بوده است.

وی افزود: ماموریت ما در عراق و سوریه با آموزش 120 هزار نفر از نیروهای عراقی، نیروهای دموکراتیک سوریه و نیروهای پیشمرگه انجام شد و ما اکنون در مرحله جدیدی هستیم و ائتلاف بین المللی در این مرحله به حمایت از این نیروها پایبند است زیرا ماموریت هنوز به خاتمه نرسیده است و ما تا زمان از بین بردن داعش و باندهای مالی آن متعهد هستیم.

کوبسی اشاره کرد که نیروهای ائتلاف توانسته اند در عراق و سوریه 8 میلیون نفر را با هماهنگی با نیروهای ائتلاف، قسد، پیشمرگه و نیروهای عراقی آزاد کنند.

فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی به هماهنگی با نیروهای روسی برای جلوگیری از وقوع درگیری در مناطق تحت کنترل نیروهای قسد اشاره کرد و افزود که نیروهای ائتلاف همچنان به پشتیبانی از مراکز بازداشت داعش ادامه می دهند.

وی اشاره کرد که ترکیه باید از فرایند سیاسی برای ایجاد راهکار حمایت، و از تنش در شمال شرق سوریه اجتناب کند.

از طرفی دیگر سخنگوی ائتلاف بین المللی گفت: ماموریت محول شده به ما برای از بین بردن داعش را انجام دادیم و با تلاش های نیروهای قسد، نیروهای عراقی و پیشمرگه ماموریت اصلی ما، شکست داعش در سوریه و عراق است.

کینو کبرئیل، سخنگوی قسد نیز بر تداوم همکاری مشترک بین نیروهای ائتلاف و نیروهای دموکراتیک سوریه و ادامه تلاش های مشترک برای شکست داعش و تضمین از بین رفتن آن در همه مناطق نه تنها از لحاظ نظامی بلکه از لحاظ فکری و از بین بردن همه منابع تامین مالی آنها تاکید کرد.

وی گفت که تلاش های مشترکی در زمینه اردوگاه ها، مراکز بازداشت داعش، حمایت از زیرساخت ها برای بازگشت مردم به مناطقشان، تضمین شکست فکری داعش و قطع همه راه هایی که برای عملیات از آن استفاده می کردند انجام خواهد شد.

پیش از این خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده بود که نیروهای آمریکایی 72 ساعته به صورت پیوسته از سوریه، وارد عراق می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1283

به "ائتلاف آمریکایی: تحرکات اخیر نیروهای ما از سوریه به عراق اقداماتی معمول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکایی: تحرکات اخیر نیروهای ما از سوریه به عراق اقداماتی معمول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید