اسلامی: بندر جاسک منطقه آزاد شد

به گزارش سبزا، وزیر راه و شهرسازی گفت: بندرجاسک در استان هرمزگان با نظر مثبت مجلس شورای اسلامی به منطقه آزاد تبدیل شد و از این پس از مزایای منطقه آزاد بهره مند می گردد.

اسلامی: بندر جاسک منطقه آزاد شد

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه مالی سبزا، محمد اسلامی در همایش تسهیل فرایند ها و توسعه خدمات بندری و دریایی در هتل همای تهران اضافه نمود: تا به امروز آن طور که باید سیاست اقتصاد دریامحور در کشور به نتیجه نرسیده است و از برنامه مالی کردن بنادر کشور عقب ماندیم.

وی با بیان اینکه این عقب ماندگی تاریخی را می توان با فرصت خلق کسب و کار در بنادر کشور جبران کرد، گفت: به همین دلیل سیاست منطقه آزاد شدن بنادر کشور با هدف تسهیل سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار فراهم می گردد.

اسلامی با اشاره به بعضی بنادر کشور که از مزایای منطقه آزاد بهره مند هستند، اعلام کرد: منطقه ویژه مالی شدن بعضی بنادر نیز در دستور کار است و امروز در راستای تسهیل جذب کالا و کشتی در بنادر، بندرجاسک هرمزگان با موافقت مجلس منطقه آزاد مالی شد.

وزیر راه و شهرسازی، از ضرورت افزایش تعاملات بین المللی با هدف جذب بازار های رقیب خبر و ادامه داد: باید بتوانیم در حوزه اقتصاد غیرنفتی عملکرد کشور را در بنادر ارتقا دهیم.

وی گفت: توسعه تبادلات تجاری در حوزه دریا ها در کمیسیون های مشترک با کشور های منطقه دنبال می گردد.

به گفته این مقام مسوول، خلق بار داخلی و بین المللی از اهداف مهم ما است و انتظار از بخش خصوصی در بنادر کشور بازپس گیری سهم خود از بازار های رقیب است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 644

به "اسلامی: بندر جاسک منطقه آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: بندر جاسک منطقه آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید