اعلام برنامه نو تالار های نمایشی تئاتر شهر

به گزارش سبزا، برنامه تالار های نمایشی تئاتر شهر درحالی اعلام شد که با انتها اجرای 3 اثر نمایشی در تالار های اصلی، چهارسو و سایه، چند اثر نمایشی تازه اجرای خود را طی روز های آینده در این مجموعه شروع می نمایند.

اعلام برنامه نو تالار های نمایشی تئاتر شهر

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش های دکتر نون به کارگردانی هادی مرزبان در تالار اصلی، هملت پشتکوهی به کارگردانی ابراهیم پشتکوهی در تالار چهارسو، فریاد خاموش به کارگردانی محمد هادی عطایی در تالار سایه روز آدینه بیست و سوم اردیبهشت در حالی به اجرای خود انتها دادند که طی روز های آینده چند اثر نمایشی تازه میزبان علاقه مندان تئاتر در تالار های مختلف مجموعه تئاتر شهر می شوند.

در تالار اصلی با انتها گرفتن نمایش دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد به کارگردانی هادی مرزبان، از روز یکشنبه هشتم خرداد ماه نمایش پروین به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی با نگاهی به زندگی پروین اعتصامی شاعر معاصر کشورمان ساعت 19:30 با مدت زمان 120 دقیقه و قیمت بلیت 70، 80 و 100 هزار تومان روی صحنه می رود. این در حالی است که تا به امروز حضور هوشنگ قوانلو، مجیدرحمتی، حمید حسینی، سهیل ملکی، مریم ندایی، آتنا تندرو به عنوان بازیگر در این نمایش قطعی شده است. ضمن اینکه طی روز های آینده نیز اسامی نهایی گروه بازیگران منتشر می گردد.

در تالار چهارسو با انتها گرفتن نمایش هملت پشتکوهی به کارگردانی ابراهیم پشتکوهی، نمایش اسب های انباری به نویسندگی رضا گشتاسب، کارگردانی رضا کرمی زاده و بازی نازنین نادرپور، سید محمد سعیدی، سجیه آشوری، صدف نظری، بهنام مهدی پور، پوریا ریحانی، سپاس رضایی، کمند شمس از روز یکشنبه اول خرداد ساعت 19:45 با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 60 هزار تومان روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: دختر به فرشته گفت، ولی من تا به حال هیچ وقت یه اسب رو از نزدیک ندیدم. چه طور می تونم بهش یاری کنم وقتی نشناسمش؟ فرشته دست دختر رو گرفت و برد تا نزدیکی های چشمه. صدای قورباغه ها بود و صدای پای شکستن ترکه های کوچک چوب زیر پای دختر. دختر تا به حال چشمه ای به این زیبایی ندیده بود... فرشته گفت چشمه رو می بینی؟ بعد هیچ صدایی نبود... دختر هر چه گشت فرشته را ندید؛ و هر چه رفت به هیچ جا نرسید. باد می وزید. اسب گم شده بود. صدای جیرجیرک ها گم شده بود. چشمه گم شده بود.

نمایش خماری به نویسندگی و کارگردانی امین بهروزی و بازی سهیلا گلستانی، محسن حسن زاده، پردیس شیروانی، محمدرضا نجفی، ایمان دبیری نیز تا روزسه شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ساعت 20:15 با مدت زمان 80 دقیقه و قیمت بلیت 60 هزار تومان در تالار قشقایی به اجرای خود ادامه می دهد.

با انتها گرفتن اجرای این اثر نمایشی در تالار قشقایی، نمایش بی چرا زندگان به نویسندگی لیلی عاج، کارگردانی الهام شعبانی و بازی (به ترتیب ورود صحنه) یلدا عباسی، ساناز نجفی، حدیث میرامینی، حمیدرضا محمدی، آیه کیان پور، توماج دانش بهزادی، سمیه برجی از روز دوشنبه دوم خرداد ساعت 20، مدت زمان 80 دقیقه و قیمت بلیت 60 هزارتومان میزبان علاقه مندان در این تالار خواهد بود.

در شرح این اثر نمایشی نوشته شده است: نترسم، نترسی، نترسید، نترسیدیم... آره نترسید... من فقط یه روزنامه نگارم که یه ستون داره با هزار کلمه... همین.

بهشت حکیم الله به نویسندگی خسروامیری، بازی و کارگردانی ویدا موسوی و حضور علی صادقی، سحر زلفی، مرصاد کمالی، طهورا شیخ الاسلامی، امین ویریک وند، علی رنجبریان، امیرحسین، ولی عنوان دیگر نمایش تازه تئاترشهر است که با انتها گرفتن اجرای نمایش فریاد خاموش به کارگردانی محمدهادی عطایی از روز اول خرداد ساعت 20، مدت زمان 40 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان در تالار سایه روی صحنه می رود.

در خلاصه بهشت حکیم الله آمده است: آیینه دختری افغان، به اصرار نامزدش حکیم الله، از مزارشریف به قرچک ایران مهاجرت می نمایند. اما در قرچک با شرایط رضایت بخشی روبرو نمی شوند. به همین دلیل قرچک را ترک نموده و اینبار راهی ترکیه می شوند.

نمایش تجربه های اخیر به نویسندگی امیررضا کوهستانی، کارگردانی حسین کشفی اصلی و بازی (به ترتیب حروف الفبا) محمد ارفعی، کیمیا جواهری، رامونا شاه، شهاب عباسیان، امین قنبری، مرضیه موسوی، دلارا نوشین هم تا روز دوم خرداد ساعت 19 به مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان در کارگاه نمایش روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: سیر زندگی یک خانواده در طول بیش از یک قرن.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2024

به "اعلام برنامه نو تالار های نمایشی تئاتر شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام برنامه نو تالار های نمایشی تئاتر شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید