اعلام یک سال عزای عمومی در تایلند به دلیل مرگ پادشاه

به گزارش سبزا، مقامات تایلندی به دلیل مرگ پادشاه 88 ساله خود در تایلند یک سال عزای عمومی اعلام کردند.

اعلام یک سال عزای عمومی در تایلند به دلیل مرگ پادشاه

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران خبرنگاران پویا به نقل از الجزیره، مردم تایلند لباس سیاه به تن کردند و به خیابان ها آمدند تا تاسف و ناراحتی خود را برای مرگ امپراطور این کشور نشان دهند.

پیکر بومی بول آدولیادج آخرین پادشاه تایلند که در یکی از بیمارستان های شهر بانکوک در گذشته بود با همراهی 10 هزار نفر از مردم این کشور طی مراسمی تشییع شد و مورد احترام نهاده شد. 67 میلیون نفر در سوگ مرگ وی نشستند.

مقامات تایلند به مدت یک سال عزای عمومی در این کشور اعلام کردند.

بومی بول آدولیادج در سن 88 سالگی درگذشت. وی برای درمان در بیمارستان به سر می برد و پیشتر کاخ پادشاهی تایلند در بیانیه ای اعلام نموده بود پادشاه 88 ساله این کشور پس از درمان دیالیزی در شرایط بی ثبات و ناپایداری به سر می برد.

پادشاه تایلند در سال گذشته میلادی در بیمارستان سریراج بانکوک به دلیل بیماری های مختلف تحت درمان نهاده شده و آخرین بار در 11 ژانویه امسال میلادی که چند ساعت را در کاخ خود سپری کرد، در ملاء عام دیده شده بود.

این پادشاه 88 شاله هیچ نقش رسمی در سپهر سیاست تایلند نداشت و و تنها به عنوان عامل اتحاد در زمان بحران ها و دودستگی ها در این کشور شناخته می شد.

بومی بول طولانی ترین دوره پادشاهی در دنیا را تجربه کرد. او از سال 1932 تا کنون سِمت پادشاهی را برعهده داشت و 19 مورد کودتا در تایلند را تجربه کرد که 12 مورد از آن ها با موفقیت همراه بود. آخرین کودتا در سال 2014 و توسط فرمانده اسبق ارتش تایلند پرایو چان اوچا صورت گرفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 520

به "اعلام یک سال عزای عمومی در تایلند به دلیل مرگ پادشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام یک سال عزای عمومی در تایلند به دلیل مرگ پادشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید