افزایش ریسک آرتروز در پی بیماری آسم و اگزما

به گزارش سبزا، این یافته اصلی یک مطالعه تازه است که خطر ابتلاء به آرتروز را در بین افراد مبتلا به این دو بیماری آلرژیک آنالیز نموده است.

افزایش ریسک آرتروز در پی بیماری آسم و اگزما

دکتر متیو بیکر، سرپرست بالینی دانشگاه استنفورد کالیفرنیا و نویسنده این مطالعه، گفت: مطالعه ما نشان می دهد مستوسیت ها [نوعی سلول آلرژیک]در مفاصل افراد مبتلا به استئوآرتریت تعدادشان افزایش می یابد و فعالیت آن ها در ایجاد آرتروز نقش دارد.

بیکر اعلام نمود: ممکن است سایر شرایط آتوپیک مانند آلرژی فصلی، آلرژی غذایی یا رینیت آلرژیک [تب یونجه]خطر مشابهی را ایجاد کند.

این محققان در مطالعه تازه این شرایط را آنالیز نکردند.

برای این مطالعه، آن ها دو پایگاه داده را آنالیز کردند. مجموعه اول شامل بیش از 117000 نفر مبتلا به آسم یا اگزما و 1.2 میلیون نفر بدون این شرایط بود. پس از هشت سال پیگیری، خطر ابتلاء به آرتروز مفصلی در میان افراد مبتلا به آسم یا اگزما آلرژیک 58 درصد بیشتر از همتایان خود بدون این شرایط آلرژیک بود.

یافته های این مطالعه نشان داد که خطر ابتلاء به آرتروز مفصلی در میان افرادی که هم آسم آلرژیک و هم اگزما داشتند بیشتر بود.

طبق گفته آموزشگاه آلرژی آمریکا، حدود نیمی از افراد مبتلا به اگزما دارای سایر شرایط آلرژیک مانند تب یونجه، آسم یا آلرژی های غذایی هستند.

محققان بعلاوه خطر ابتلاء به آرتروز مفصلی در افراد مبتلا به آسم آلرژیک را با افراد مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه، مقایسه کردند. احتمال ابتلاء به آرتروز مفصلی در افراد مبتلا به آسم 83 درصد بیشتر از افراد مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه بود.

در پایگاه داده دوم، احتمال ابتلاء به آرتروز مفصلی در میان افراد مبتلا به آسم آلرژیک یا اگزما 42 درصد و در میان افرادی که هر دو بیماری را داشتند، 19 درصد بیشتر بود.

بیکر گفت: تحقیقات قدیمی تر استفاده از آنتی هیستامین ها را با کاهش پیشرفت ساختاری در آرتروز زانو مرتبط می نماید.

خبر خوب این است که امروزه درمان های بیشتری برای اگزما نسبت به قبل وجود دارد و بسیاری از درمان های دیگر نیز در راه است.

وی توصیه کرد: اگر بیماری آلرژیک دارید و در مفاصل خود دچار درد شدید هستید، به پزشک مراجعه کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 15 فروردین 1402 بروزرسانی: 15 فروردین 1402 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2169

به "افزایش ریسک آرتروز در پی بیماری آسم و اگزما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ریسک آرتروز در پی بیماری آسم و اگزما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید