اقدام عجیب آمریکایی ها در شب بازی با ایران

به گزارش سبزا، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 18 امروز (جمعه) در سومین بازی خود در هفته دوم لیگ ملت های 2013 به مصاف آمریکا می رود. این دیدار از جهات گوناگون برای هر دو تیم اهمیت زیادی دارد، چرا که برد در بازی امشب می تواند شانس صعود هر کدام از تیم های ایران و آمریکا را به مرحله نهایی لیگ ملت ها افزایش دهد.

اقدام عجیب آمریکایی ها در شب بازی با ایران

فدراسیون والیبال در مورد تقابل دو تیم و همچنین آخرین شرایط صدور ویزای آمریکا برای شرکت در هفته سوم لیگ ملت های والیبال متذکر شد: ظاهراً این بازی برای آمریکایی ها فراتر از یک مسابقه ورزشی است و ضمن اینکه هنوز به تعهدات میزبانی خود مبنی بر صدور ویزا برای تیم ملی ایران در هفته سوم عمل نکرده اند و حتی به پیگیری ها و فشار فدراسیون جهانی هم اهمیت نمی دهند، پس از گذشت دو ماه از تاریخ مصاحبه تیم ملی در سفارت آنکارا و پیگیری های شبانه روزی FIVB و فدراسیون والیبال ایران برای ارائه پاسخ درباره شرایط صدور ویزاهای ایران، به یکباره در فاصله 24 ساعت از سوی آمریکا ایمیل هایی برای یکی دو بازیکن تیم ملی والیبال مبنی بر ریجکت شدن درخواست ویزای آنها ارسال شد که شرایط روحی روانی تیم ملی را در شب مسابقه آمریکا به هم ریخت.

همچنین سفارت آمریکا با ارسال ایمیل اسامی تعدادی از بازیکنانی که بیشتر آنها در ترکیب آغاز مسابقه نیستند، نگرانی های فدراسیون والیبال و کادر فنی را بیشتر کرد.

در شرایطی که از یکی دو ماه قبل فرایند اخذ ویزای آمریکا آغاز شده بود ارسال چنین ایمیل هایی در آستانه بازی این دو تیم، بازی ناجوانمردانه ای است که آمریکا به راه انداخته تا از این طریق تمرکز بازیکنان را برای این بازی از بین ببرد.

این موضوع واکنش سریع محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال را که هم اکنون در اجلاس هیئت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال در دومینیکن حضور دارد، در پی داشت و بلافاصله از طریق فابیو دبیر اجرایی و استفان رئیس کمیته حقوقی علت این کارشنکنی آمریکایی ها را جویا شد.

داورزنی گفت در صورتی که شرایط به همین منوال باشد و تیم ایران نصف و نیمه ویزا بگیرد، در مورد شرکت در هفته سوم با نظر سرمربی و کادر فنی و حفظ منافع ملی و برند تیم ملی والیبال ایران تصمیم گیری خواهد شد.

مسئولان فدراسیون جهانی والیبال هم قول پیگیری و رفع مشکل را دادند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1402 بروزرسانی: 2 تیر 1402 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2203

به "اقدام عجیب آمریکایی ها در شب بازی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام عجیب آمریکایی ها در شب بازی با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید