بایدن بودجه نظامی تکمیل دیوار مرزی را لغو کرد

به گزارش سبزا، فارس نوشت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اختصاص بودجه نظامی دولت برای تکمیل دیوار مرزی جنوب این کشور را لغو کرد.

بایدن بودجه نظامی تکمیل دیوار مرزی را لغو کرد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به نوشته پایگاه خبری هیل، یک مقام کاخ سفید روز جمعه به وقت محلی اعلام کرد: در راستای اعلام رئیس جمهور در رابطه با خاتمه دادن به تخصیص بودجه برای دیوار مرزی، هیچ مبلغ دیگری از سایر اهداف به ساخت دیوار مرزی تغییر راستا نخواهد داد.

او در ادامه گفت: امروز وزارت دفاع لغو تمام پروژه های ساخت دیوار با استفاده از بودجه های معطوف شده را لغو می کند و در راستای بازگرداندن بودجه های عمرانی ارتش به اهداف مناسب قانونی گام هایی را برمی دارد.

به گفته این مقام آمریکایی، بودجه های بازگردانده شده، برای ساخت مدرسه برای بچه ها پرسنل نظامی، پروژه های نظامی در کشورهای متحد، تأمین هزینه های گارد ملی و حساب ذخیره تأمین تجهیزات نظامی صرف خواهد شد.

بایدن در بدو ورود به کاخ سفید، شرایط اضطراری اعلام شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای تأمین هزینه ساخت دیوار مرزی را لغو و ادامه این پروژه را به منظور بازبینی آن متوقف کرد.

قانون گذاران جمهوری خواه با اشاره به تصویب بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک در کنگره، این تصمیم بایدن را غیرقانونی توصیف کرده اند و کاخ سفید نیز در حال تهیه گزارشی درباره قانونی بودن توقف موقتی این پروژه است.

با این حال، چندی پیش، الخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا در جلسه ای به کارکنانش گفته است، احتمالاً چراغ سبز بایدن برای تکمیل فواصل موجود در دیوار مرزی را دریافت خواهد کرد.

مایورکاس گفته بود: رئیس جمهور کاملاً واضح تصمیم خود را اعلام کرده است که شرایط اضطراری که اختصاص بودجه وزارت دفاع برای ساخت دیوار مرزی را میسر می کرد خاتمه یافته است.

وزیر امنیت داخلی آمریکا می افزاید: اما این تصمیم فضا را باز می گذارد تا دولت بتواند درباره برخی نواحی معین از دیوار که نیاز به بازسازی دارند یا پروژه هایی که باید خاتمه یابند، دست به تصمیم گیری بزند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1570

به "بایدن بودجه نظامی تکمیل دیوار مرزی را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن بودجه نظامی تکمیل دیوار مرزی را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید