برگزاری 123 رویداد آموزشی در حوزه مالکیت فکری ، گامی بلند در جهت جهانی کردن اختراعات

به گزارش سبزا، یکی از حلقه های مفقوده در زنجیره توسعه و تجاری سازی ایده های نوآورانه و تبدیل آن ها به ثروت، زیرساخت های مطلوب مالکیت فکری است.

برگزاری 123 رویداد آموزشی در حوزه مالکیت فکری ، گامی بلند در جهت جهانی کردن اختراعات

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ین موضوع، تنها در حفاظت ناکافی و سیستم های IP ضعیف خلاصه نمی گردد؛ بلکه بخش عمده ای از آن، به دلیل ناآگاهی محققان و مخترعان پیرامون لزوم حفاظت از دارایی های فکری و مزایا و منافع مرتبط با آن ها است. از همین رو، از همان بدو تأسیس کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت های آموزشی و ترویجی را به عنوان یکی از رسالت های اصلی تعریف کرد.

این فعالیت ها که با هدف افزایش آگاهی عمومی پیرامون مالکیت فکری و مزایای آن انجام می گردد، از سال 1397 و شروع به کار آموزشگاه کانون پتنت معاونت علمی، شتاب بیشتری به خود گرفت. آموزشگاه به عنوان هسته آموزشی کانون پتنت، وظیفه شناسایی نیازهای مخاطبان این حوزه و تهیه محتواهای متناسب با نیازشان را بر عهده داشته است و با طراحی دوره های آموزشی کاربردی، تدوین سرفصل های مناسب، شناسایی اساتید باتجربه و تهیه و تدوین منابع و محتوای پشتیبان برای دوره های آموزشی، زمینه های افزایش آگاهی عمومی و تخصصی پیرامون موضوع مالکیت فکری را فراهم می نماید. فعالیت های آموزشگاه کانون پتنت در سال 1399 و با وجود شیوع اپیدمی کووید-19، با قدرت ادامه یافت.

از همان زمان راه اندازی آموزشگاه کانون پتنت معاونت علمی، دامنه فعالیت های آن، از جنبه کمی و کیفی، با گسترش قابل توجهی همراه بود. این نهاد، در سال 98 پیروز به برگزاری 57 دوره آموزشی شد که با افزایش 116 درصدی، در سال 99 به 123 مورد رسید. تعداد مخاطبان نیز، در حالی که در سال 98، در مجموع کارگاه های حضوری و غیرحضوری، 1517 نفر از شانزده شهر ایران حضور داشتند، این آمار در سال 99، به 6350 نفر رسیده که حاکی از یک افزایش 319 درصدی است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1574

به "برگزاری 123 رویداد آموزشی در حوزه مالکیت فکری ، گامی بلند در جهت جهانی کردن اختراعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 123 رویداد آموزشی در حوزه مالکیت فکری ، گامی بلند در جهت جهانی کردن اختراعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید