برگزیت، درخواست آلمان از جانسون برای سازش ، تاکید مجلس اروپا بر لزوم تمدید مذاکرات

به گزارش سبزا، در حالی که چند روزی تا مهلت مقرر برای توافق تجاری بین بروکسل و لندن برای دوران بعد از برگزیت باقی نمانده آلمان از نخست وزیر انگلیس درخواست سازش نموده و مجلس اروپا هم طرح تمدید مذاکرات را مطرح نموده است.

برگزیت، درخواست آلمان از جانسون برای سازش ، تاکید مجلس اروپا بر لزوم تمدید مذاکرات

با ما سفر کنید و با تور اروپا برای عید نوروز از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه دی سایت آلمان، در روزهای آینده قرار است بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس برای نهایی کردن مذاکرات برگزیت به بروکسل سفر کند و مذاکراتی را با اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی انجام دهد.

جانسون: شرایط فعلی بسیار سخت است

به اعتقاد جانسون همچنان هیچ گونه سازشی در مذاکرات دیده نمی گردد. وی تاکید نمود که طرفین همچنان خیلی از هم فاصله دارند.

نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه همچنان خوش بین است در عین حال گفت: در حال حاضر شرایط بسیار سخت است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی تاکید نمود: دوستان ما باید درک نمایند که انگلیس اتحادیه اروپا را ترک نموده تا بتواند کنترل دموکراتیک را در دست گیرد.

آلمان انگلیس را به سازش فراخواند

دولت آلمان هم نخست وزیر انگلیس را به سازش دعوت نموده و درباره عواقب شکست مذاکرات برگزیت هشدار داده است. از مجلس اروپا هم پیشنهاداتی شنیده می گردد که مذاکرات برگزیت وارد سال جدید شده و تمدید گردد.

مایکل رات، معاون وزیر امور خارجه آلمان هم اعلام نموده: ما خواهان یک توافق اما نه به هر قیمتی هستیم. آنچه که ما لازم داریم عزم و اراده سیاسی در لندن است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: اساس برای مناسبات آینده بین طرفین اعتماد است. دقیقا این اعتماد حالا در مذاکرات ما در معرض خطر قرار گرفته است.

فرانسه : همه از مذاکرت طولانی مدت خسته شده اند

کلمنت بیون، وزیر امور اروپایی فرانسه هم از خستگی همه از مذاکرات دراز مدت برگزیت سخن گفته و با تاکید بر اینکه خواهان شنیدن خبر شکست مذاکرات نیست تاکید نمود: همچنان چند روزی زمان برای مذاکرات باقی مانده است.

جانسون قرار است در روزهای آینده در بروکسل مذاکراتی را با فون در لاین انجام دهد. این دو مقام اروپایی در گفتگوی تلفنی دوشنبه شب خود اعلام کردند که پیش شرطی برای توافق همچنان وجود ندارد. یک سخنگوی کمیسیون اروپا امروز اعلام نموده که هنوز تاریخی برای ملاقات حضوری جانسون و فون در لاین مقرر نشده است.

تاکید آلمان بر تداوم اختلاف نظرها

مایکل رات به این مسئله اشاره نمود که همچنان هیچ توافقی در سه زمینه مهم یعنی شرایط رقابت منصفانه، ، حقوق ماهیگیری و نظارت و کنترل توافق های صورت گرفته وجود ندارد.

حدود سه هفته زمان تا سرانجام امسال میلادی و اتمام دوران گذار انگلیس باقی مانده است.

زمان برای دستیابی به توافق تجاری با انگلیس به سرعت در حال گذر و کوتاه است؛ چراکه مجلس اروپا و احتمالاً مجلس های ملی باید زمان داشته باشند تا قبل از 31 دسامبر امسال توافق احتمالی صورت گرفته را تصویب نمایند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم می خواهند قبل از اجرای توافق احتمالی آن را دقیقاً آنالیز نمایند؛ برای این منظور این توافق باید از طرف بروکسل کاملاً مورد آنالیز قرار بگیرد و به 23 زبان رسمی این اتحادیه ترجمه گردد.

لندن و بروکسل پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز 31 ژانویه امسال میلادی (11 بهمن 98) گفت وگوهای دوجانبه بر سر آینده روابط خود را شروع کردند؛ اما به گفته مقامات هر دو طرف تا به حال چندین دور مذاکرات در این باره برای دستیابی به یک توافق به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

دوران گذار انگلیس با سرانجام امسال میلادی به اتمام می رسد و بعد از آن انگلیس باید اتحادیه گمرکی و بازار داخلی اروپا را ترک کند.

اگر تا آن زمانی توافقی حاصل نگردد برگزیت سخت به وقوع خواهد پیوست که عواقب مالی بسیار بدی برای طرفین خواهد داشت.

با توجه به شرایط پیچیده فعلی برند لانگه، رئیس کمیسیون تجاری مجلس اروپا هم خواهان تمدید مذاکرات برگزیت و ادامه آن در سال جدید میلادی شده است. وی خواهان تمدید یک ماهه این مذاکرات شد.

توافقات تجاری انگلیس با بیش از 50 کشور خارج از اتحادیه اروپا در واکنش به برگزیت

انگلیس در واکنش به برگزیت توافقات تجاری با بیش از 50 کشور خارج از اتحادیه اروپا را منعقد نموده است. به عنوان آخرین توافق تجاری لندن امروز (سه شنبه) توافقی تجاری با کنیا را منعقد کرد. حجم مبادلات تجاری انگلیس با این کشور آفریقای شرقی سال گذشته معادل 1.5 میلیارد یورو بود. کل حجم مبادلات تجاری انگلیس با 55 کشوری که با آن ها توافق انجام داده است هم حدود 170 میلیارد پوند بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1306

به "برگزیت، درخواست آلمان از جانسون برای سازش ، تاکید مجلس اروپا بر لزوم تمدید مذاکرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیت، درخواست آلمان از جانسون برای سازش ، تاکید مجلس اروپا بر لزوم تمدید مذاکرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید