بسته اینترنت رایگان برای 600 هزار معلم فعال شد

به گزارش سبزا، به دستور آذری جهرمی بسته 20گیگ اینترنت رایگان از سوی اپراتورها برای معلم ها فعال شد. رییس سازمان تنظیم مقررات این کار را نه وظیفه حاکمیتی وزارت ارتباطات، بلکه در راستای مسوولیت اجتماعی آن می داند.

بسته اینترنت رایگان برای 600 هزار معلم فعال شد

آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان پس از شیوع ویروس کرونا در دستور کار وزارت آموزش و پرورش نهاده شد و سازمان فناوری و وزارت ارتباطات با این امر مهم همراه شدند. مهیا کردن زیرساخت و اختصاص اینترنت برای جلو بردن این کار، سهمی وزارت ارتباطات برای آموزش دانش آموزان بود. حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار مالی ایرنا به توضیح جزییات این بسته پرداخت.

معلم ها برای دریافت هدیه 20 گیگ اینترنت رایگان چطور شناسایی شدند؟

به دستور وزیر ارتباطات بسته 20 گیگ اینترنت رایگان برای معلم ها تعریف شد. ثبت نام معلم ها در درگاهی که برای این کار در سایت وزارت ارتباطات تعریف شده بود، شروع شد. تا ساعت 3 عصر روز گذشته که آخرین فرصت برای ثبت نام در این سامانه بود، حدود 600 هزار معلم برای دریافت هدیه ثبت نام کردند.

سهم هر کدام از اپراتورها چقدر بود؟

اپراتورهای همراه اول 440 هزار، ایرانسل 133 هزار و رایتل 11 هزار از این مشارکت سهم داشتند. حدود 200 نفر هم شبکه های مجازی دیگری داشتند.

بسته ها چه زمانی فعال شد؟

اپراتور رایتل از روز گذشته بسته ها را فعال کرد و تا 12 ظهر امروز بسته های همراه اول و ایرانسل نیز فعال شدند.

این میزان اینترنت می تواند برای مدت سه ماه کفاف آموزش مجازی معلم ها و آپلود ویدیو را بدهد؟

بر اساس برآوردی که ما انجام دادیم این ظرفیت پاسخگوست. البته که امیدواریم ویروس کرونا به سرعت در کشور از بین برود و دانش آموزان دوباره فضای درس و مدرسه را تجربه نمایند. هیچ چیز نمی تواند به طور کامل جای حضور در کلاس درس واقعی را پر کند. امیدواریم احتیاج به تمدید این بسته نباشد.

با توجه به اختصاص بسته اینترنت به معلم ها شاید این توقع برای دیگر مشاغلی که احتیاج به اینترنت دارند ایجاد گردد. آیا وزارت ارتباطات وظیفه دارد این بستر را برای همه مهیا کند؟

اختصاص اینترنت رایگان وظیفه حاکمیتی و مکتوب وزارت ارتباطات نیست. هر فرد، جامعه، سازمان و وزارتخانه به سهم خودش برای عبور از بحران باید قدم بردارد. بسته های اینترنت رایگان به معلم ها و 100گیگ اینترنت ثابت رایگان در راستای مسوولیت اجتماعی اپراتورها انجام شد. این مسایل معمولا در دولت مطرح می گردد و هر نهاد به سهم خودش در آن مشارکت می نماید.

اینترنت این روزها زیرساخت حیاتی ما به حساب می آید. بحث خرید، آموزش، سرگرمی و دورکاری در شرایط بحرانی کرونا از الویت های هر کشوری است. با توجه به این که ظرفیت فرکانسی اپراتورها اشباع شده، آیا وقت آن نرسیده صدا وسیما در آزادسازی باندهای فرکانسی که در دسترس دارد قدمی بردارد؟

نکته بسیار خوبی است. منبع فرکانسی ما رو به کاهش است، با توجه به اشباع شدن ظرفیت فرکانسی شبکه تلفن همراه و این که در آینده نزدیک باید به سمت فایو جی برویم، ضرورت استفاده از باندهای فرکانسی هر لحظه بیشتر از قبل می گردد. برای این موضوع باید در سطح کلان تصمیم گیری گردد و ما امیدواریم کوشش ها به نتیجه برسد.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 838

به "بسته اینترنت رایگان برای 600 هزار معلم فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته اینترنت رایگان برای 600 هزار معلم فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید