ترامپ برای حفظ رأی اونجلیست ها به تکاپو افتاد

به گزارش سبزا، رئیس جمهور آمریکا در اقدامی که به عنوان تلاشی برای حفظ پایگاه رأیش در میان اونجلیست ها تفسیر شده، به مناسبت کریسمس در یک کلیسای متعلق به محافظه کاران حضور یافته است.

ترامپ برای حفظ رأی اونجلیست ها به تکاپو افتاد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نظر می رسد پس از آنکه یک نشریه معروف اونجلیست در مطلبی به شدت از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد، او حالا در کوشش است تا صندلی خود را در میان این طبقه مهم از رأی دهندگان آمریکایی حفظ کند.

به نوشته روزنامه گاردین، حضور رؤسای جمهور آمریکا در یک کلیسا در شب کریسمس موضوع تعجب برانگیزی نیست، اما ترامپ سال جاری در اقدامی که توجه بسیاری را به خود جلب نموده، به جای حضور در کلیسای لیبرال شهر پالم بیچ در کلیسای اونجلیست های پالم بیچ غربی حضور پیدا نموده است.

این روزنامه در این رابطه نوشته است: تغییر محل ادای آداب مذهبی، تازه ترین نشانه ای است از اینکه او در کوشش است تا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، صندلی خود را در میان حامیان اونجلیستش تحکیم کند.

این اقدام ترامپ یک هفته پس از آن صورت گرفت که نشریه کریستیانیتی تودی، از نشریات معروف اونجلیست ها، در سرمقاله ای که واکنش های زیادی به همراه داشت، ترامپ را کاملا بی اخلاق توصیف و تأکید کرد که او باید برکنار گردد.

هرچند ترامپ در توییت هایش به شدت از این نشریه انتقاد کرد و آن را یک نشریه چپ افراطی توصیف کرد، اما به نظر می رسد سرمقاله این نشریه آثار گسترده ای به جای گذاشته است. مسئولان این نشریه می گویند از روزی که علیه ترامپ سرمقاله نوشته اند، میزان خرید اشتراک روزنامه افزایش یافته است. علاوه بر این، سرمقاله این نشریه، به استعفای سردبیر کریسشن پست، یکی دیگر از نشریه های اونجلیست منجر شد. این سردبیر مستعفی گفته از اینکه نشریه متبوعش همچنان از ترامپ دفاع می نماید، ناخرسند بوده است.

رأی دهندگان اونجلیست از آن جهت برای ترامپ مهم هستند که در انتخابات سال 2016، 81 درصد از این جمعیت، به ترامپ رأی دادند. این گروه، 25% از جمعیت آمریکا را شامل می گردد و از دست دادن آن ها، می تواند بهای سنگینی برای ترامپ داشته باشد.

از همین روست که ترامپ شب کریسمس را در کلیسای اونجلیست ها گذرانده است. همزمان، ستاد انتخاباتی ترامپ اعلام نموده است که وی قرار است ابتدای ماه آینده میلادی برای شرکت در برنامه تبلیغاتی اونجلیست های حامی ترامپ به میامی برود.

ترامپ از زمان حضور در کاخ سفید برنامه های مختلفی برای تحکیم صندلیش در میان اونجلیست ها انجام داده، از جمله جلسات نیایش هفتگی با حضور کشیش های اونجلیست و انتصاب یک مشاور مذهبی از میان این گروه.

هفته گذشته بعد از انتشار سرمقاله کریستیانیتی تودی، ترامپ در توییتر نوشت: هیچ رئیس جمهوری به اندازه من برای جامعه اونجلیست کار ننموده است.

آنچه ترامپ گفته، چندان هم دور از واقعیت نیست. گاردین نوشته است که با وجود نقدها اخیر، اما هنوز هم میزان حمایت از ترامپ در میان این جریان بسیار قدرتمند است، چراکه وی در سه سال گذشته اقدامات گسترده ای برای افزایش نقش آفرینی اونجلیست ها و محافظه کاران در نظام قضایی آمریکا انجام داده است. آنطور که روزنامه واشنگتن پست گزارش داده، ترامپ تا به امروز یک چهارم قضات دادگاه های منطقه ای آمریکا را با قضات محافظه کار جایگزین نموده است. علاوه بر این، او در دیوان عالی هم دو قاضی محافظه کار را منصوب نموده است. وی همچنین با چندین فرمان اجرایی در زمینه قوانین اجتماعی و خانوادگی، سیاست هایی همسو با دیدگاه های این جریان در پیش گرفته است. در مقابل ترامپ، دموکرات هایی قرار دارند که وعده داده اند این سیاست ها را لغو نمایند.

اونجلیست ها یا مسیحیان تبشیری از جمله راستگراترین و محافظه کارترین گروه های مسیحیان در آمریکا هستند و عقاید آخرالزمانی دارند. در سال 2016 که ترامپ به ریاست جمهوری انتخاب شد، بعضی از رهبران و مبلغان این جریان، از جمله پائولا وایت که اکنون مشاور امور مذهبی و معنوی کاخ سفید است، وی را برگزیده خداوند خواندند. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 690

به "ترامپ برای حفظ رأی اونجلیست ها به تکاپو افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ برای حفظ رأی اونجلیست ها به تکاپو افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید