رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها به مدرسان بستگی دارد

به گزارش سبزا، خبرنگاران/فارس معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: در دورانی به سر می بریم که بسیاری از امتیازاتی که دانشگاه ها را در سطح بین المللی برجسته می کند به نقش مدرسان آن در تربیت نیروی انسانی، رفع نیازهای جامعه و توسعه علم دانش بستگی دارد.

رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها به مدرسان بستگی دارد

پیمان دانش کار آراسته عصر دوشنبه 27 اردیبهشت در آیین قدردانی از اساتید برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس اظهار داشت: هر ساله انتخاب مدرس نمونه به شیوه های مختلف انجام می شود اما امسال به دلیل حاکمیت بیماری کرونا این مهم با تاخیر انجام شد.

او با بیان اینکه مدرسان دانشگاه به دلیل بیماری کرونا متحمل زحمات زیادی شدند، افزود: تدریس، ارزیابی دانشجویان و تهیه منابع اساتید را به زحمت زیادی انداخته است.

معاون پژوهش وفناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور شرح داد: اگر پیروزیتی ایجاد شده و دانشگاه علی رغم تعطیل شدن کلاس های حضوری توانسته به فعالیت خود ادامه دهد به دلیل تحمل زحمات زیاد توسط اساتید است.

آراسته شرح داد: زیرساخت و ساختمان، آزمایشگاه و کارگاه جزو بدیهیات یک مجموعه آموزشی است اما آن چیزی که موجب ارتقای رتبه دانشگاه ها می شود به اساتید آن بستگی دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه در سال 99 با توجه به گسترش بیماری کرونا آموزش ها به صورت مجازی برگزار گشت، گفت: یکی از اقدامات مطلوب این دانشگاه راه اندازی سامانه بومی آموزش مجازی بود که ریسک بزرگی مبنی بر اینکه سامانه را خودمان اجرا کنیم، پذیرفتیم.

حبیب دانش منش افزود: علی رغم همه دغدغه ها دو نیمسال از این سامانه استفاده شده و به گفته بسیاری یک سامانه پیروز با کیفیت خوبی بوده و توانسته به خوبی خدمات آموزشی را در دسترس دانشجویان قرار دهد.

او با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی و کارآفرینی دانشگاه نیز در کنار آموزش مجازی تداوم یافت، به برگزاری بیش از 12 رویداد شتاب به عنوان مدعای این مصداق اشاره کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس همچنین از اساتید به عنوان مدافعان فرهنگ و دانش یاد کرد و گفت: تدریس در این شرایط بسیار سخت است و همه افراد در عرصه فعالیت های اجتماعی در شرایط کرونایی مجاهدت می کنند.

دانش منش گفت: فارس از جمله واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی است که دو مرکز به مجموع واحدهای دانشگاهی اضافه خود کرده است.

او با بیان اینکه مراکز دانشگاهی در انتخاب مدرسین برتر نقش پررنگی داشتند، گفت: 33 پرونده از شش حوزه صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر، علوم پایه و علوم و معارف اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا شش نفر مدرس برتر انتخاب شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1585

به "رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها به مدرسان بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها به مدرسان بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید