رتبه بندی فرهنگیان عملیاتی نشده است

به گزارش سبزا، نماینده مردم اراک در مجلس، با انتقاد از عملکرد وزارت آموزش و پرورش و بی توجهی نسبت به شرایط فرهنگیان، از وزیر آموزش و پرورش خواست تا در خصوص دلیل عدم اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان و وجود مشکلاتی در پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی توضیحاتی ارائه دهد.

رتبه بندی فرهنگیان عملیاتی نشده است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش تسنیم، محمدحسن آصفری نماینده اراک در مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه 2 دی) قوه مقننه در جریان سوال خود از وزیر آموزش و پرورش پیرامون مسائل معلمان حق التدریسی و عدم رتبه بندی فرهنگیان، گفت: اگر وزیر آموزش و پرورش به قولی که در کمیسیون داده بود، عمل می کرد، امروز احتیاج نبود که در اینجا حضور پیدا کند.

وی خطاب به رئیس جمهور ادامه داد: مجلس به دنبال مچ گیری نیست و تنها به دنبال حل مسائل مردم است و این در حالی است که رئیس جمهور موضع گیری می نماید تا مجلس را عصبانی کند!

نماینده مردم اراک، در مجلس توضیح داد: در هر نظام و کشوری توجه به آموزش و پرورش، موضوع اساسی و مهمی است، ضمن اینکه امروز یک میلیون و 700 هزار فرهنگی مشغول به کار و بازنشسته و بیش از 13 میلیون دانش آموز در کشور وجود دارد که اگر به درستی به شرایط آن ها توجه نگردد، نمی توانیم پیروز شویم، چرا که پیروزیت هر کشوری مستلزم توجه به زیرساخت های آموزش و پرورش است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اعلام کرد: چرا امروز باید معلمان برای دریافت حقوق خود مجبور به تجمع در مقابل مجلس باشند و یا اعتراض و گلایه داشته باشند، آن هم در شرایطی که بعضی از معلمان در طول دوران دفاع مقدس در خط مقدم در کنار ما جنگیدند و امروز سرنوشت فرزندانمان را به آن ها سپرده ایم، اما آن ها در دریافت حقوق خود با مشکل جدی مواجهند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: طرح رتبه بندی فرهنگیان که قرار بود عملیاتی گردد، نه تنها اجرا نشد، بلکه اعتراضات معلمان در دریافت حقوقشان را نیز به همراه داشته است، اما سوال اینجاست که چرا معلمی که 3 سال به صورت حق التدریس فعالیت داشته، هنوز نمی تواند حقوق خود را دریافت کند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1349

به "رتبه بندی فرهنگیان عملیاتی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه بندی فرهنگیان عملیاتی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید