ساخت ربات صنعتی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

به گزارش سبزا، یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، پیروز به ساخت ربات صنعتی در کشور شد.

ساخت ربات صنعتی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، سهیل آهنگریان، رئیس هیات مدیره شرکت ربات پارس در مورد فعالیت این شرکت گفت: فعالیت شرکت ما در زمینه تولید ربات های صنعتی و خطوط تولید رباتیک از سال 90 ثبت و در سال 93 با ساخت ربات صنعتی، دانش بنیان شدیم و تا به امروز نیز پروانه فعالیت مان طی سه مرحله در سطح فناوری تمدید شده است.

وی افزود: با دریافت زمین از شهرک صنعتی استان تهران، جذب سرمایه و نیز اضافه کردن یک شریک تجاری در حوزه سهامداران، در حال توسعه فعالیت های خود هستیم و در سال گذشته نیز جواز تاسیس، دریافت و اقدام به توسعه کار خود در شهرک صنعتی شهریار کردیم.

رئیس هیات مدیره شرکت ربات پارس در مورد ویژگی های ربات صنعتی، ساخت این شرکت گفت: این محصول از 6 درجه آزادی به طول دو متر و 90 سانتیمتر، دقت 5 صدم میلیمتر در موقعیت یابی و انجام حرکات و ماکسیمم سرعت آن یک متر بر ثانیه برخوردار است و برای ساخت آن از قطعات معتبر استفاده کرده ایم.

آهنگریان، طراحی، ساخت و سیستم کنترل ربات صنعتی را متعلق به این شرکت دانست.

وی به بازار هدف این محصول نیز اشاره کرد و گفت: ربات صنعتی در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، تولید مصالح ساختمانی، پتروشیمی ها و هر صنعتی که از کارخانه ای برخوردار است، قابل استفاده است و جوشکاری، برشکاری، جابجایی قطعات و... از انواع کاربرد های آن به شمار می آید.

رئیس هیات مدیره شرکت ربات پارس در مورد صادرات ربات صنعتی نیز اظهار کرد: قصد صادرات این محصول دانش بنیان را داریم، اما در حال حاضر نیاز به ساخت چندین دستگاه در صنایع داخلی است تا کیفیت محصول به حد رقابتی برای بازار خارج برسد.

آهنگریان بهترین راه فعالیت اقتصادی در حوزه تولید ربات صنعتی را علاوه بر رفع نیاز داخل، صادرات گفت.

وی درباره دریافت تسهیلات و خدمات این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: ما با استفاده از تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری توانستیم ربات صنعتی خود را به تعدادی شرکت تولیدی به فروش برسانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1872

به "ساخت ربات صنعتی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ربات صنعتی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید