سقف تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد

به گزارش سبزا، تهران (پانا) - مدیرعامل بانک مسکن جزئیات افزایش سقف تسهیلات نوسازی در منطقه ها بافت فرسوده به 300 میلیون تومان و شرایط بازپرداخت آن را اعلام نمود.

سقف تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی در پی انعقاد قرارداد عاملیت فی مابین شرکت بازآفرینی شهری ایران و بانک مسکن و با عنایت به رویکرد نوسازی و بهسازی محلات هدف در بافت فرسوده شهری و ایجاد مشوق ها و امتیازات ویژه در پلاک های فرسوده شهری،سقف تسهیلات نوسازی در این منطقه ها به 300 میلیون تومان افزایش یافت.

شایان در این خصوص گفت:سازندگان حرفه ای که بخواهند با استفاده از فناوری های نوین برای ساخت واحد مسکونی در منطقه ها بافت فرسوده تهران و کلانشهرها اقدام نمایند می توانند علاوه بر تسهیلات 120 میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده با نرخ 9 درصد، در صورت وجود اعتبار از محل منابع بدون سپرده بانک تا سقف 100 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد و80 میلیون تومان از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن(اوراق ممتاز) با نرخ سود 16 درصد استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: سقف تسهیلات نوسازی برای سازندگان غیرحرفه ای که بخواهند در شهر تهران و کلان شهرها و با استفاده از فناوری های نوین اقدام به ساخت واحد مسکونی نمایند؛270 میلیون تومان مشخص شده است.120 میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده با نرخ 9 درصد،80 میلیون تومان از محل تسهیلات بدون سپرده بانک با نرخ 18 درصد و در نهایت 70 میلیون تومان از محل اوراق ممتاز با نرخ 16 درصد که مجموع این سه تسهیلات مشارکت مدنی رقم کل تسهیلات را به 270 میلیون تومان می رساند.

وی گفت: افزایش سقف این تسهیلات، صرفاً مشمول قراردادهای تسهیلات نو می گردد و بدیهی است در صورتی که پیش نویس قرارداد تسهیلاتی به وسیله شعبه صادر ولی قرارداد رسمی مشارکت مدنی در دفترخانه منعقد نشده است، امکان بهره مندی از تسهیلات مذکور مشروط به وجود هزینه به جای مانده، فراهم است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1685

به "سقف تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید