سهمیه دی ماه نهاده های دامی هنوز به دست تولیدکنندگان نرسیده است

به گزارش سبزا، تهران (پانا) - رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه سهمیه دی ماه نهاده های دامی هنوز به تولیدکنندگان عرضه نشده است، بیان نمود قرار است در دو روز اخیر این کار انجام شود.

سهمیه دی ماه نهاده های دامی هنوز به دست تولیدکنندگان نرسیده است

به گزارش مهر، ناصر نبی پور با اشاره به اینکه بنا بر اعلام دولت قرار است نهاده های دامی در دی ماه نیز با ارز 4200 تومانی در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد، گفت: تا به امروز سهمیه دی ماه در سامانه بازارگاه بارگذاری نشده و آن طور که وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده طی امروز و فردا قرار است این کار انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی از واحدهای تولیدی ناچار به تأمین نهاده های مورد نیاز خود از بازار آزاد هستند، افزود: قیمت هر کیلوگرم ذرت در بازار آزاد هم اکنون بیش از 8 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا بیش از 11 هزار تومان است.

این فعال صنفی ادامه داد: قیمت مصوب هر کیلوگرم ذرت 1,900 تومان و سویا 3,400 تومان است.

وی قیمت جوجه یک روزه تخم گذار را نیز 16 هزار تومان و دو برابر نرخ مصوب گفت و گفت: واحدهای مرغ مادر تولیدکننده جوجه تخم گذار حدود 8 تا 9 واحد هستند و هر طور که بخواهند برای بازار آن برنامه ریزی می کنند و متأسفانه نظارتی هم بر فرایند تأمین و توزیع این نهاده نیست.

نبی پور قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری نیز 18 هزار و 300 تومان اعلام و افزود: قیمت تخم مرغ که مدتی کاهش یافته بود در پی مطرح شدن مباحث مبنی بر حذف ارز 4200 تومانی مجدداً افزایش یافت و به نرخ مصوب رسید و در حال حاضر تشکل ها تخم مرغ را به قیمت 18,300 تومان (نرخ مصوب) عرضه می کنند به هر میزان که تقاضا وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1944

به "سهمیه دی ماه نهاده های دامی هنوز به دست تولیدکنندگان نرسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه دی ماه نهاده های دامی هنوز به دست تولیدکنندگان نرسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید