آغاز پُرکنایه مرضیه برومند در شبکه نمایش خانگی

به گزارش سبزا، قسمت اول سریال عروسکی شهرک کلیله و دمنه ریتم کندی دارد، ولی پر از شوخی با مسائل روز است.

آغاز پُرکنایه مرضیه برومند در شبکه نمایش خانگی

به گزارش خراسان، دیروز آدینه، 30 اردیبهشت نخستین قسمت سریال شهرک کلیله و دمنه اثر تازه مرضیه برومند در شبکه نمایش خانگی به انتشار رسید.

این سریال عروسکی که اولین پروژه شبکه نمایش خانگی برومند محسوب می گردد، در نخستین قسمت، نمای چندان مناسبی به دست مخاطب نمی دهد؛ هرچند نگاهی به کارنامه برومند سازنده این سریال، برای ادامه تماشای آن امیدوارنماینده است.

معرفی طولانی شخصیت های پرتعداد

این سریال درباره یک زوج روستایی به نام خمار و ختن اسـت که از دشـت نـاز به یک شـهـر بـزرگ مـهـاجـرت می نمایند و در مجتمع مسکونی بزرگی به نام شهرک کلیله و دمنه ساکن می شوند.

مـاجـرای قسمت اول این مجموعه، ورود این دو کاراکتر به ایـن ساختمان و نهایی کـردن معامله خرید یک آپارتمان به وسیله آن هـاسـت، امـا بیش از هرچیز، درصدد معرفی شخصیت های سریال اسـت. به همین دلیل، قسمت اول سریال از دو ضعف عمده رنـج مـی بـرد: نخست شمار فراوان شخصیت های معرفی شده که کار دنبال کردن قصه را برای مخاطب سخت می نماید و دوم ریتم کند اتفاقات.

در قسمت اول غیر از اتفاق غیرمنتظره ای که در انتهای این قسمت می افتد، عملا ماجرایی نـدارد و جز معرفی کاراکترها، پیرنگ خاصی را شروع نمی نماید. به نظر می رسد شهرک کلیله و دمنه روی کشش نام خود برای چند قسمت اول سریال، حساب باز نموده تا مخاطب را به تدریج با ماجرا و قصه سریال آشنا کند؛ اگرچه ممکن است سریال قصه واحد و اصلی را نیز به طور کلی دنبال نکند و به صورت اپیزودیک، پیش برود. باید تا قسمت های آینده صبر کرد و دید. نکته مهم آن که شاید همه مخاطبان، به میزان ای که سازندگان این سریال لازم دارند، صبر نداشته باشند.

شوخی های پرشمار با مسائل روز

شهرک کلیله و دمنه در عین حال مملو از نقاط منفی نیست. کاراکتر های متفاوت سریال و فضای تازه ای که روی آن دست گذاشته، دستمایه خوبی هم برای طراحی ماجراست و هم برای طراحی شوخی.

کما این که در قسمت نخست، چند شوخی بامزه و شمار قابل توجهی کنایه های مختلف اقتصادی- اجتماعی دیده می گردد که از وجود آن هـا، می توان این طور بـرداشـت کـرد که برومند قرار اسـت در این سریال، با اتفاقات مختلف فضای اجتماعی، از فرهنگ آپارتمان نشینی و فضای مجازی گرفته تا گرانی و زندگی لاکچری، شوخی کند.

طبعا از قسمت نخست، معین نیست شهرک کلیله و دمنه چقدر در این شوخی ها پیروز خواهد شد، اما آن چه می توان از آن مطمئن بود، توانایی مرضیه برومند در ساخت پروژه کمدی-درام عروسکی است؛ او که پیشتر با مدرسه موش ها، قصه های تابه تا و... توانایی خود را در سریال سازی نشان داده، در فیلم سینمایی شـهـر مـوش هـا2 نیز در تلفیق قصه عروسکی با فضای روز شهری پیروز بوده است؛ بنابراین پیروزیت شهرک کلیله و دمنه دور از فکر نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2023

به "آغاز پُرکنایه مرضیه برومند در شبکه نمایش خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز پُرکنایه مرضیه برومند در شبکه نمایش خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید