واکنش آمریکا به اخراج سه دیپلمات اروپایی از روسیه

به گزارش سبزا، وزارت امور خارجه آمریکا در همسویی با متحدان اروپایی نسبت به اقدام مسکو در اخراج دیپلمات های سه کشور اروپا واکنش نشان داده است.

واکنش آمریکا به اخراج سه دیپلمات اروپایی از روسیه

با ما سفر کنید و با تور لحظه آخری ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در پیغام توییتری نوشت: ایالات متحده اخراج سه دیپلمات اروپایی از روسیه به دلیل مشاهده کردن اعتراضات را محکوم می نماید.

بلینکن در ادامه نوشت: این اقدام خودسرانه و غیرموجه آخرین خروج روسیه از تعهدات بین المللی است. ما با آلمان، لهستان و سوئد همبستگی داریم.

واکنش آمریکا در حالی اتخاذ می گردد که وزارت امورخارجه روسیه روز آدینه در بیانیه ای گفت که دیپلمات های سوئد، لهستان و آلمان را بخاطر شرکت در اعتراضات غیرقانونی در روسیه عنصر نامطلوب خوانده که باید خاک این کشور را ترک نمایند.

وزارت خارجه روسیه اضافه نمود: دیپلمات های شرکت نماینده در اعتراضات در روسیه مطابق کنوانسیون وین سال 1961 در خصوص مناسبات دیپلماتیک، عنصر نامطلوب شناخته شده و به آنها اعلام شده است که در آینده نزدیک باید روسیه را ترک نمایند.

در این بیانیه آمده است: طرف روسی انتظار دارد که مراکز دیپلماتیک سوئد، لهستان و آلمان و کارکنان این مراکز در آینده معیارهای بین المللی را بطور کامل رعایت نمایند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1446

به "واکنش آمریکا به اخراج سه دیپلمات اروپایی از روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به اخراج سه دیپلمات اروپایی از روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید