پرداخت تسهیلات 18 هزار میلیارد ریالی برای حمایت از صنعت گردشگری

به گزارش سبزا، وزیر میراث فرهنگی، گردشکری و صنایع دستی از پرداخت 18 هزار میلیارد تسهیلات برای حمایت از بخش گردشگری کشور اطلاع داد.

پرداخت تسهیلات 18 هزار میلیارد ریالی برای حمایت از صنعت گردشگری

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عصر روز شنبه 25 اردیبهشت ماه در جریان بازدید از دو هتل در حال ساخت جزیره کیش، ضمن اشاره تبعات منفی شیوع ویروس کرونا بر صنعت گردشگری، ابراز امیدواری کرد که تابستان سال جاری این صنعت پس از واکسیناسیون عمومی در بسیاری از کشورها از جمله ایران تا حدودی به روال عادی خود برگردد. وی با اشاره به پرداخت 18 هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی برای صنعت گردشگری به وسیله دولت، گفت:

تا به امروز حدود 67 درصد ازاین تسهیلات به مقدار 12 هزار میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده و 6 هزار میلیارد ریال نیز در فرایند پرداخت قراردارد.

مونسان خسارات ناشی از شیوع همه گیری ویروس کرونا دربخش های گردشگری کشور را در 15 ماه گذشته حدود 220 هزار میلیارد ریال دانست و اضافه کرد:

حذف ویزا سفر بین کشورهای مختلف از جمله این برنامه ها بوده که ویزا بین ایران باکشورهای عمان وچین نیز به صورت یک طرفه حذف شد.در چند روز آینده نیز با سفر به روسیه برای حذف ویزا بین ایران و روسیه به صورت دوطرفه مذاکره خواهیم کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به برابرشدن میانگین خروج مسافر داخلی از کشور با میانگین ورود مسافر خارجی درسال 1398 برای نخستین بار درکشور، اظهار کرد:

آمارمسافران خروجی سال 97 حدود 10 میلیون نفربودکه با کاهش 20 درصدی درسال 98 به هشت میلیون رسید. درمقابل ورود مسافران خارجی هم در این مدت از چهار میلیون و 600 هزار نفر به هشت میلیون و 800 هزار نفر افزایش یافت.

علی اصغر مونسان با اشاره به تصویب سند جامع گردشگری کشور در سال های گذشته و از برنامه ریزی ها برای نیازسنجی توسعه این صنعت در عرصه بین المللی اطلاع داد و گفت:

انتظار می رود این طرح مکملی برای سند جامع گردشگری باشد و با استقبال سرمایه گذاران و فعالان گردشگری کشور همراه باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشکری و صنایع دستی در جریان سفر روز شنبه به جزیره کیش برای ملاقات با سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری این جزیره، از چند طرح گردشگری شامل بازسازی کاخ مرجان، هتل های آسمان، پالاس، گرند ملیا و سپنتا گشت بازدید کرد.

شایان ذکر است که میان آثار و بناهای تاربخی جزیره کیش 6 اثر از جمله شهر تاریخی حریره، کاخ مرجان، بازار فرانسوی ها، کاخ الیت، مسجد امیر و ماشه در لیست آثار تاریخی کشور ثبت شده است.

منبع: کجارو / ilna.news
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1968

به "پرداخت تسهیلات 18 هزار میلیارد ریالی برای حمایت از صنعت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات 18 هزار میلیارد ریالی برای حمایت از صنعت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید