پسری که با اینستاگرام معروف شد، رها کردن ژیمناستیک برای ماهی 150 هزار تومان!

به گزارش سبزا، پسر ژیمناست ایرانی که با یک فیلم در فضای مجازی معروف شده است در حال حاضر برای ماهانه 150 هزار تومان کار می نماید و ژیمناستیک را رها نموده است.

پسری که با اینستاگرام معروف شد، رها کردن ژیمناستیک برای ماهی 150 هزار تومان!

به گزارش سبزا، ساسان پرکان پسر 15 ساله چابهاری است که این روزها فیلمی از حرکات ژیمناستیکش در فضای مجازی منتشر شده حسابی بر سر زبان ها افتاده است به طوری که رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک هم از او حمایت نموده و خواسته تا به همراه پدرش به تهران بیاید.

این پسر جوان، ژیمناستیک را لب ساحل و با مربیگری عموی خود آموخته و بسیار دوست دارد این رشته را به صورت حرفه ای ادامه دهد، اما او اکنون به دلیل مسائل خانوادگی و اقتصادی، ژیمناستیک و تمرین را کنار گذاشته و برای ماهانه 150 هزار تومان مشغول به کار است.

در ادامه مصاحبه سبزا با ساسان پرکان و مربی اش را می خوانید.

از شما در فضای مجازی فیلمی منتشر شده که گفته می گردد برای شادی بعد از یک مسابقه است در مورد آن شرح می دهید؟

جام فوتسال به مناسبت دهه فجر در مدرسه برگزار کردیم که ما به فینال رسیدیم و توانستیم در فینال نیز پیروز شویم. آن حرکات را بعد از برد در فینال انجام دادم.

ژیمناستیک را از کی و چگونه شروع کردید؟

از کوچکی به این رشته خیلی علاقه داشتم و لب ساحل به همراه پسر عموها و عمویم به تمرین می پرداختیم. استاد ما را دید و به ما یاری کرد. دست او درد نکند. بعد از آن هم ادامه دادیم تا به اینجا رسیدیم.

رییس کمیته ملی المپیک خواسته که با شما و پدرتان دیدار داشته باشد از آن اطلاعی دارید؟

شنیدم ولی پدرم که نمی تواند با من بیاید. پدرم فلج است و نمی تواند با من بیاید.

برای این دیدار تاریخی معین شده و آیا برای این دیدار به تهران می آیید؟

بله بله، حتما می آیم. اما نمی دانم کی می آیم اما حتما خواهم آمد. تنها به من گفتند یک روز بیا. اما در مورد تاریخ آن چیزی نگفتند.

از مجموعه ژیمناستیک چطور؟ پیگیر شما بودند و آیا با شما تماسی داشتند که در مورد مربی، کلاس و یا امکانات خاص صحبتی شده باشد؟

بله زنگ زدن که بروم و خودم را معرفی کنم. دیگر نگفتند چه خواهند کرد. هنوز در مورد این ها صحبتی ننموده اند.

آیا از فدراسیون، رییس و یا دبیر فدراسیون با تو تماس گرفته اند؟

نه! با کسی دیگر صحبت کردم. این ها با من تماس نگرفتند. نمی دانم با چه فردی صحبت کردم.

فکر می کنید از سوی فدراسیون از شما حمایت گردد تا بتوانید ژیمناستیک را حرفه ای دنبال کنید؟

نمی دانم. من که می خواهم ژیمناستیک را ادامه دهم ولی امکانات نیست.

خودتان فکر می کنید برای ادامه این رشته به چه امکاناتی نیاز دارید که مسئولان در حال حاضر می توانند در اختیار شما قرار دهند؟

والا به این رشته خیلی علاقه دارم و می خواهم به سطح حرفه ای برسم. من تنها در حرکات زمینی مهارت دارم چون برای سایر وسیله ها امکاناتی نداشتم.

در مورد مربی ات هم بیشتر شرح دهید؟

مربی من عمویم است. در حال حاضر او به شاگردانش آموزش می دهد اما من دیگر تمرین نمی کنم.

چرا دیگر تمرین ژیمناستیک نمی کنید؟

مدتی است که دیگر تمرین نمی کنم چون سرکار می روم. من در یک غرفه لوازم خانگی شاگردم. به دلیل مسائل خانوادگی و اقتصادی مجبورم که کار کنم.

اگر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک به تو بگوید به چه مکاناتی نیاز داری که در این رشته حرفه ای تمرین کنی به چه مواردی اشاره خواهید کرد؟

نمی دانم چه بگویم. شاید بخواهم سالن در اختیارم بگذارند.

در مسابقات استعدادهای برتر ژیمناستیک حضور داشتید؟

بله با تیم چابهار شرکت کردیم اما مقامی نیاوردیم.

از روزی که فیلم شما در فضای مجازی پخش شد چند نفر با شما تماس گرفتند؟

خیلی ها تماس گرفتند که بیشتر آن ها رسانه ها بودند.

عموی ساسان پرکان مربی او است نیز در گفت و گو با سبزا در مورد شروع تمرینات برادرزاده اش در ژیمناستیک اظهار کرد: ساسان از کودکی و از سن 5 - 6 سالگی بعد از مدرسه برای تمرین به سالن نزد من می آمد. شوق یادگیری فوتبال و ژیمناستیک را داشت. ما در باشگاه شهید ریگی که یک سالن چند منظوره هم بود یک ساعتی زمان گرفته بودیم که تمرین کنیم. او آنجا می آمد و حرکات ژیمناستیک را کم کم که می دید به ذهن می سپرد و دیگر به این رشته روی آورد.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که ساسان بیشتر در چه وسیله ای مهارت دارد گفت: در حرکات زمینی کارش خیلی خوب است. ما در سالن وسیله ای همچون بارفیکس خرک و ... نداشتیم که در وسایل دیگر تمرین کند. تنها یک تشک کشتی بود که حرکات زمینی انجام می دادیم. بیشتر تمرینات ما هم اکثرا لب ساحل یا در کنار تپه ها بود.

پرکان در مورد دعوت رییس کمیته ملی المپیک از ساسان پرکان و پدرش گفت: پدرش که بیمار است و نمی تواند بیاید . مجبورم من با او بیایم. بیشتر کارهای آن ها را در چابهار من انجام می دهم. البته به ما که تاریخ مشخصی ندادند ولی شاید با بلوچ رییس اداره ورزش چابهار هماهنگی انجام داده باشند چون بیشتر پیگیری ها به وسیله او انجام می گردد.

پرکان در مورد اینکه آیا فدراسیون با آنها تماسی داشته یا خیر گفت: فدراسیون ژیمناستیک که فعلا با من تماسی نداشته است. خانم اینچه درگاهی یا دبیر فدراسیون با ما هیچ تماسی نداشته اند. ولی به اداره کل ورزش دستور دادند که ساسان را پیدا نمایند.

وی در مورد کار کردن ساسان پرکان ادامه داد: بله او تمرین را کنار گذاشته است. پدرش بیمار است مدتی است که دیگر برای تمرین به سالن نمی آید. تقریبا سه چهار ماهی است که تمرین نمی کند. از زمانی که سالن را از ما گرفتند دیگر ساسان و شاگردان بزرگ به سالن نمی آیند. قبلا من با آموزش و پرورش برای این سالن قرارداد داشتم و خودم شخصی اجاره می دادم. ساسان در حال حاضر صبح مدرسه می رود و شب ها هم برای 150 هزار تومان به سر کار می رود.

مربی ساسان در خاتمه گفت: من از این ورزشکاران زیاد داشتم و همواره هم با جان و دل و به صورت رایگان به آنها آموزش داده ام. تازه وسایلی را هم که از محمود اصلی می خریدم با پول شخصی بوده است. من عاشق این رشته هستم و از بچگی دوست داشتم شاگردانی را تربیت کنم تا یک روز نام آور شوند و پرچم کشورمان را بالا ببرند اما حتی یک سالن در این شهر نداریم. سالنی که ما در آن کار می کنیم برای آموزش و پرورش است. به ما گفتند تنها 5 نفر را باید آموزش دهم. البته آموزش و پرورش برای 10 شاگرد رضایت داد اما مسئولان سالن رضایت ندادند. اکنون هم 5 نفر کوچک را آموزش می دهم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 145

به "پسری که با اینستاگرام معروف شد، رها کردن ژیمناستیک برای ماهی 150 هزار تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسری که با اینستاگرام معروف شد، رها کردن ژیمناستیک برای ماهی 150 هزار تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید