11 نکته که باید درباره جدیدترین قسمت استار اوشن بدانید؛ با The Divine Force آشنا شوید

به گزارش سبزا، بازی اقیانوس ستاره: نیروی مقدس (Star Ocean The Divine Force) به زودی برای کنسول های نسل 8 و 9 سونی عرضه خواهد شد. این بازی پر از اکشن بوده و در سبک نقش آفرینی است. نکته اینجاست که بازی اقیانوس ستاره یک نقش آفرینی ساده نیست. بلکه یک دیدگاه تازه در این سبک است. این بازی با داستان، مکانیسم متفاوت و مبارزات مجذوب کننده شما را ساعت ها درگیر خواهد نمود.

11 نکته که باید درباره جدیدترین قسمت استار اوشن بدانید؛ با The Divine Force آشنا شوید

مجموعه اقیانوس ستاره سابقه زیادی در جهانی بازی های ویدئویی دارد. حال آخرین عنوان از این مجموعه نیز موارد زیادی برای ارائه دارد. اگر مشتاق این بازی هستید، در این مطلب ما برای شما مقداری اطلاعات از این بازی آورده ایم. پس با 11 چیز که باید در خصوص اقیانوس ستاره: نیروی مقدس بدانید با ما همراه باشید.

نیروی مقدس ششمین بازی از این مجموعه است

شما قطعاً با نام اقیانوس ستاره آشنا هستید. اگر در جهانی گیمینگ باشید، امکان ندارد که نام آن را نشنیده باشید. این مجموعه از سال 1996 وجود داشته و هواداران بسیار زیادی در جهان دارد. زمانی که بیشتر عناوین نقش آفرینی روی بخش فانتزی تمرکز دارند، اقیانوس ستاره در فضا جریان دارد. به همین علت بازیکنان توانایی بیشتری برای گشت و گذار دارند. همین باعث شده تا اقیانوس ستاره یک مجموعه خاص باشد.

نیروی مقدس ششمین بازی در این مجموعه است. به همین علت ایده های جالبی را به آن اضافه نموده است. از مبارزات سریع گرفته تا آزادی عمل بسیار زیاد که باعث شده این بازی گسترده ترین عنوان این مجموعه باشد.

برای لذت بردن از این بازی نیازی به تجربه عناوین قبلی نیست

مانند مجموعه های نقش آفرینی دیگر مثال فاینال فانتزی (Final Fantasy) یا دراگون کوئست (Dragon Quest) هر کدام از عناوین اقیانوس ستاره یک ماجراجویی زیبا و مستقل است. از این رو شما نیازی ندارید تا عناوین قبلی را بازی نموده باشید. تمامی محتوای داستانی در این عنوان به طور کامل حضور داشته و اگر شما از هواداران این مجموعه باشید شاید چند مورد ارتباط جالب پیدا کنید.

یک ماجراجویی زیبا که سبک های علمی تخیلی و فانتزی را با یکدیگر ترکیب می نماید

این ماجرا با سقوط کاپیتان ریموند لاورنس (Raymond Lawrence) روی سیاره آستر 4 (Aster 4) شروع می شود. این جهان بسیار ترسناک و خاص بوده و مانند سفر به گذشته است. به حالتی که مردم زره های سنگین پوشیده و در قلعه زندگی می نمایند. در آستر 4 جنگ های زیادی جریان دارد و همین مورد هیجان بازی را چندین برابر می نماید.

کاپیتان به تیم پرنسس لتیشیا (Laeticia) ملحق شده و در کوشش است تا هم سفران خود را پیدا کند. بحث اینجاست که لاورنس از خطراتی که جهانی این بازی را تحدید می نماید، بی خبر است. از این رو خود را به طور ناگهانی درگیر آن ها می نماید.

سیستم دو قهرمانه در نیروی مقدس نیز وجود دارد

مانند عناوین قبلی این بازی نیز از سیستم دو قهرمانی پشتیبانی می نماید. به این شکل که شما می توانید یکی از دو کاراکتر اصلی بازی یعنی ریموند یا لتیشیا را انتخاب کنید. این انتخاب تنها روی ظاهر بازی تغییر ایجاد نمی نماید. بلکه هم تیمی ها، اتفاقات و روند بازی نیز با توجه به کاراکتر روبروی شما تغییر خواهد نمود. این باعث خواهد شد که حداقل شما دوبار نیروی مقدس را تجربه کنید.

روند بازی در نقش ریموند

ریموند کاپیتان یک سفینه فضایی تاجر به نام ایداس (Ydas) است. او زیر نظر کمپانی لاورنس کار نموده که به وسیله خانواده اش اداره می شود. او یک فرد بسیار مهربان و شجاع است. همین شجاع بودن او گاهی اوقات ریموند را در دردسر می اندازد. با این حال او حاضر است برای دوستانش هرکاری را انجام دهد. به همین علت دوست داشتن او به عنوان قهرمان داستان کار دشواری نیست. داستان او نیز بیشتر حول یافتن هم تیمی ها و نجات آن ها می شود.

روند بازی در نقش لتیشیا

لتیشیا پرنسس حکومت آسریوس (Aucerius) است. این حکومت روی سیاره آستر 4 وجود دارد. با این حال چندان پیشرفته نیست. لتیشیا یک شوالیه است. به همین علت به شدت در مبارزه ماهر است. سلاح او نیز دو عدد شمشیر است. چیزی که باعث می شود او سریع باشد. از طرفی افراد زیادی نیز او را در مبارزات قبول دارند.

لتیشیا به شدت کنجکاو است. آشنایی او با ریموند باعث می شود تا دید گسترده تری نسبت به جهانی اطراف خود داشته باشد. او بیشتر از هر چیزی که سرزمینش را دوست داشته و تمام کوششش را خواهد نمود تا آن را نجات دهد. به همین علت است که روند داستانی او بیشتر حول مراقبت از سرزمینش می شود.

شما آزادی عمل بسیار زیادی دارید

در ابتدای بازی، کاراکترهای اصلی با یک شکل مکانیکی زنده عجیبی روبرو می شوند. نام آن دوما (D.U.M.A) است. این سیستم به قهرمانان بازی توانایی های ماوراءالطبیعی می دهد. به این شکل که این دو شخصیت می توانند هرجایی بروند. تنها با فشار یک دکمه کاراکترهای بازی می توانند پرواز نموده و از صخره بالا بروند. جهانی بزرگ نیروی مقدس نیز به شما اجازه استفاده از این قابلیت ها را خواهد داد.

مبارزات در نیروی مقدس به شدت سریع است

عناوین اقیانوس ستاره برای مبارزات سریع خود مشهور هستند. با این حال نیروی مقدس این موضوع را به یک سطح نو می برد. شما می توانید یک تیم 4 نفره داشته و همه کاراکترهای تیم را کنترل کنید. هر کدام از این شخصیت ها توانایی و ویژگی های خاص خود را دارند. شما می توانید توانایی های خاص خود را روی کنترلر گذاشته تا به سرعت به آن ها دسترسی داشته باشید.

مبارزات دقیق هم هستند!

دوما تنها در حرکت به شما یاری نخواهد نمود. بلکه به طور کلی تغییر زیادی در مبارزات این مجموعه ایجاد خواهد نمود. شما به راحتی می توانید دو دشمن خود چرخیده و او را گیج کنید. حتی می توانید با سرعت زیاد به سمت دشمنان خود حرکت کنید. در لحظه آخر جهت خود را تغییر دهید تا به نقطه کور دشمن ضربه بزنید. همانطور که معین است مبارزات در این بازی به شدت زیبا و دقیق است. از این رو شما از شکست دادن دشمنان لذت خواهید برد.

نیازی نیست که دائم از سرعت بازی بهره ببرید

تمامی موارد بالا باعث خواهند شد تا بازی نیروی مقدس بسیار سریع باشد. با این حال لزومی ندارد که شما به طور دائم از این سرعت بهره ببرید. به این معنا که اگر شما از هواداران سبک نقش آفرینی کلاسیک هستید، دوست دارید که در جهانی این بازی گشت و گذار کنید. همینطور اینکه اگر دوست دارید در مبارزات تفکر کنید، می توانید از سیستم توقف (Wait Mode) بهره ببرید. با این کار اکشن بازی متوقف شده و شما می توانید به هم تیمی های خود دستور مبارزه بدهید. حتی می توانید هدف خود را تغییر داده و به سمت فرد دیگری حمله کنید. به طور کلی این سیستم به شما اجازه خواهد داد تا در میان مبارزه کمی تمرکز کنید.

شما می توانید چندین همکار استخدام کنید و آن ها را بشناسید

در طول بازی نیروی مقدس شما چندین دوست و همراه خواهید داشت. هر کدام از این افراد شخصیت خاص خود را داشته و به شکل متفاوتی هم مبارزه می نمایند. نکته اینجاست که شما می توانید به جای همه آن ها بازی کنید. به همین علت تعویض کرکتر در میان مبارزه یا خارج از آن به طور راحتی امکان پذیر است. قسمت Private Action به شما اجازه خواهد داد تا تک تک این شخصیت ها را کنترل نموده و داستان آن ها را تجربه کنید. حتی خاتمه داستان هر کدام هم فرق دارد. از این رو شناخت تیم اهمیت زیادی دارد.

این موارد ذکر شده تنها یک دیدگاه کلی از بازی اقیانوس ستاره: نیروی مقدس به شما ارائه می دهد. به طور کلی این بازی بسیار گسترده بوده و موارد زیادی برای اکتشاف وجود دارد. در این متن ما قصد نداریم که چیزی را به شما لو بدهیم. از این رو کوشش شده تا به برترین نحو مطالب مهم در اختیار شما قرار بگیرد.

بازی نیروی مقدس از روز پنج شنبه در دسترس کاربران قرار می گیرد. بازیکنان می توانند آن را خریداری نموده و روی کنسول های پلی استیشن خود تجربه نمایند. نکته اینجاست که این بازی دارای یک دموی رایگان است. با استفاده از این نسخه کوچک شده، می توانید با بازی اقیانوس ستاره آشنا بشوید.

منبع: Blog.Playstation.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 آذر 1401 بروزرسانی: 5 آذر 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2110

به "11 نکته که باید درباره جدیدترین قسمت استار اوشن بدانید؛ با The Divine Force آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 نکته که باید درباره جدیدترین قسمت استار اوشن بدانید؛ با The Divine Force آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید