تور مالزی ارزان: ایران هشتمین واردکننده روغن پالم مالزی، واردات سال گذشته 26 درصدی افزایش یافت

به گزارش سبزا، وزیر صنایع و محصولات کشاورزی مالزی با اشاره به اینکه ایران هشتمین واردکننده روغن پالم مالزی در سال 2021 بوده است، گفت واردات این محصول از سوی ایران در سال 2021 نسبت به سال قبل از آن 26 درصد رشد داشته است.

تور مالزی ارزان: ایران هشتمین واردکننده روغن پالم مالزی، واردات سال گذشته 26 درصدی افزایش یافت

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، روزنامه سان دیلی مالزی نوشت داتوک ذوریدا قمرالدین، وزیر صنایع و محصولات کشاورزی مالزی گفت بازار روغن خوراکی ایران برای صادرات روغن نخل و محصولات مبتنی بر روغن پالم این کشور پتانسیل زیادی دارد.

وی شرح داد ایران هشتمین واردکننده روغن پالم مالزی در سال 2021 بوده است و واردات این محصول از سوی ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن 26 درصد رشد داشته است.

ایران در سال 2020 میلادی 321 هزار و 106 تن روغن پالم از مالزی وارد نموده که در سال 2021 به 404 هزار و 320 تن افزایش یافته است.

ذوریدا با توجه به فرصت های موجود میان دو کشور، از بخش خصوصی درخواست کرد تا رویکرد های تجاری را برای ایجاد مشارکت ها و اتحاد های استراتژیک با هدف کشف راه های تازه به منظور توسعه تجارت روغن خوراکی و روغن پالم در ایران بازتعریف کند.

در مجموع، روغن پالم در سال گذشته 102 میلیارد رینگیت برای مالزی عایدی داشته که 40 درصد از سال 2020 بوده است.

این مقام مالزیایی گفت هند همچنان مقصد نخست روغن پالم مالزی است و این کشور بیش از 3.5 میلیون تن از این محصول از مالزی می خرد. پس از آن چین، هلند، ترکیه، پاکستان و فیلیپین هستند.

مالزی 24 درصد فراوری روغن پالم در دنیا و 31 درصد صادرات این محصول در دنیا را در اختیار دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1953

به "تور مالزی ارزان: ایران هشتمین واردکننده روغن پالم مالزی، واردات سال گذشته 26 درصدی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مالزی ارزان: ایران هشتمین واردکننده روغن پالم مالزی، واردات سال گذشته 26 درصدی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید