تاکید ایران بر گسترش همکاری با قطر در حوزه های مختلف

به گزارش سبزا، تهران (پانا)- وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با وزیر امور خارجه قطر اهمیت روابط دو جانبه با قطر از دیدگاه دولت و ملت ایران را مورد اشاره قرار داد و آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

تاکید ایران بر گسترش همکاری با قطر در حوزه های مختلف

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

وزیر امور خارجه قطر که در راس هیئتی متشکل از وزیر راه این کشور به تهران سفر نموده است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و مصاحبه کرد.

ظریف در این ملاقات ضمن خوش آمدگویی و تبریک موفقیت های اخیر قطر در انتها بخشیدن به محاصره این کشور، اهمیت روابط دو جانبه با قطر از دیدگاه دولت و ملت ایران را مورد اشاره قرار داد و آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با سیاست های مبتنی بر زور و اجبار در منطقه بر ضرورت همکاریهای کشورهای منطقه برای حل و فصل مسائل و رسیدن به یک ترتیبات منطقه ای و با ثبات تاکید و روابط دوجانبه ایران و قطر را حائز نقش مهمی در این جهت ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این ملاقات آمادگی دوحه برای گسترش روابط دوجانبه در همه سطوح از جمله حوزه های مالی را مورد اشاره قرار داد و با قدردانی از تمامی یاری هایی که جمهوری اسلامی ایران در طول دوران محاصره قطر انجام داده است، این سفر را در راستای گسترش روابط دوجانبه و در چارچوب رایزنی های منظم میان دو طرف دانست.

وزیر خارجه قطر همچنین احتیاج منطقه به رویکردی جدیدو همکاری های همه جانبه را مورد تاکید قرار داد و آمادگی قطر برای ایفای نقش کلیدی و موثر را اعلام و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر مسایل موجود در چارچوب ابتکارات منطقه ای حل و فصل پیدا کند.

آنالیز راه های گسترش روابط مالی و همچنین حوزه های مشترک همکاری ها از دیگر محورهای مورد مصاحبه وتبادل نظر وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این ملاقات بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1398

به "تاکید ایران بر گسترش همکاری با قطر در حوزه های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ایران بر گسترش همکاری با قطر در حوزه های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید