ثبت نام متقاضیان دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا آغاز شد

به گزارش سبزا، متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی از امروز (سه شنبه) می توانند درخواست خود را به سرشماره 6369 ارسال کنند.

ثبت نام متقاضیان دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا آغاز شد

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، با گذشت سه روز از تعطیلی سراسری کسب و کارها برای جلوگیری از شیوع کرونا، حمایت های جبرانی دولت از معیشت خانوارها در دستور کار وزارتخانه های مرتبط قرار گرفت.

یکی از حمایت های جبرانی دولت پرداخت وام یک میلیون تومانی است.

چه کسانی وام یک میلیونی دریافت می کنند؟

براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همه افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.

بنابراین افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.

در مجموع 11 میلیون خانوار معادل 29 میلیون و 700 هزار نفر تسهیلات یک میلیون تومانی دریافت می کنند.

روش درخواست وام

متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی فقط باید کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال کنند.

بنابراین در مرحله نخست، سرپرست خانوار یک هفته (4 تا 11 آذر) فرصت دارد کد ملی خود را ارسال کند.

به پیامک های ارسال شده دو هفته دیگر پاسخ داده می شود به طوری که پس از ارسال پیامک یک هفته دیگر زمان لازم است تا داده های اطلاعاتی پایش شود (از 12 تا 19 آذرماه) و در هفته سوم (از 20 تا 27 آذرماه) به پیامک های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah پاسخ داده می شود.

شرایط بازپرداخت وام یک میلیون تومانی

تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد چهار درصد از محل باقی مانده منابع بسته جبرانی ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط 30 ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهیانه خانوار خواهد بود.

بنابراین کسر این اقساط از محل یارانه معیشتی 200 تا 600 هزارتومانی است که دهم هر ماه به حساب سرپرست خانوار واریز می شود. مبلغ اقساط 35 هزار تومان خواهد بود.

انتها آذرماه وام کرونا واریز می شود

وزارت تعاون اعلام کرده که وام یک میلیون تومانی اواخر آذرماه به حساب سرپرست خانوار مشمول واریز می شود.

وزارت تعاون طی اطلاعیه ای تاکیدکرد که هرگونه اطلاع رسانی درباره حمایت های معیشتی دولت از طریق مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه انجام می شود.

با توجه به شرایط خاص، محدودیت های اعمال شده و ضرورت رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، افراد از مراجعه حضوری به این وزارتخانه، سایر وزارتخانه ها، سازمان ها و ادارات کل استانی خودداری کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1284

به "ثبت نام متقاضیان دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام متقاضیان دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید