سرباز راهور، عابد اکبری: ترسی از نماینده مجلس نداشتم

به گزارش سبزا، سرباز وظیفه، عابد اکبری، این روز ها سخت درگیر کار های مرتبط با پرونده است. پرونده ای که یک سر آن شکایت از یک نماینده مجلس است.

سرباز راهور، عابد اکبری: ترسی از نماینده مجلس نداشتم

به گزارش اعتمادآنلاین، این روزها، به اشتباه اسم او حامد نوشته شده، اما عابد نام این سرباز 22ساله است که تازه 6 ماه از زمان خدمتش گذشته است.

از مجلس تماسی با من نگرفتند

او درباره ماجرایی که روز 4 بهمن رخ داد گفت: نمی توانم از تمام اتفاقاتی که در آن ویدئو رخ داد بگویم، اما به هر حال مردم دیدند که چه حرف هایی رد و بدل شد و بقیه مردم حاضر هم چه چیز هایی می گفتند. من می دانستم که قانون چیست و آنجا بودم تا وظیفه ام را انجام دهم. برای اجرای قانون هم از هیچ کسی نمی ترسیدم. تقدیر و تشکر می کنم از مسئولانی که از من حمایت می کنند.

در این روز ها از طرف مجلس، اعضای هیات نظارت بر رفتار کنندگان و سایرین هیچ تماسی با عابد اکبری گرفته نشده است: از مجلس کسی با من تماس نگرفت، اما نیروی انتظامی لحظه به لحظه همراه کار های من است. شاید بعد از دادگاه از مجلس هم با من تماس بگیرند. این چند روز، صبح و بعدازظهر، درگیر کار های این پرونده هستم و به همین دلیل نتوانسته ام سر شیفت حاضر بشوم، اما به محض تمام شدن این ماجرا ها مجدداً سر خدمت حاضر می شوم.

ابایی از هیچ کسی برای اجرای قانون ندارم

این سرباز وظیفه در لحظه ای که دست به این کار زد و خودرو کننده مجلس را متوقف کرد ترسی از کارش نداشت: من می دانم که همه چیز سلسله مراتب دارد. رئیس من هم یک رئیس دارد و همه چیز در قانون روشن است. همین قانون گفته هر خودرویی بخواهد از لاین ویژه تردد کند باید مجوز داشته باشد. من هم ترسی از انجام کاری که رئیس بالادستی و مهم تر از آن قانون به من سپرده ندارم. همه آن ها هم گفته اند در این ماجرا از من حمایت می کنند که تا به اینجا هم حمایت شان را دیده ام.

او که زمان زیادی تا پایان خدمتش باقی مانده است گفت از روز نخست که سربازی اش شروع شد به فکر اجرای قانون، بدون ترس بود: من یک جوان 22ساله هستم که باید 2 سال از بهترین سال های زندگی ام را در خدمت مقدس سربازی بگذرانم. از شمال ایران، مازندران و شهر آمل راهی تهران شده ام. از همان روز اول با خودم گفتم در این 2 سال که باید در خدمت سربازی بگذرانم بدون هیچ ترسی حافظ قانون خواهم بود. تلاشم را هم برای این هدف انجام داده ام و نه آن لحظه و از یک کننده مجلس، که در مقابل هیچ فرد دیگری هم تا زمانی که حق و قانون با من باشد، ابایی ندارم.

علی اکبری: به خاطر نگرانی مادرش راهی تهران شدم.

اما این روز ها خانواده این سرباز وظیفه هم نگرانی کم نکشیدند. به خصوص مادر عابد که ضمن افتخار کردن به پسرش، از اتفاق رخ داده ناراحت بود. علی اکبری، پدر عابد، در این باره به گفت: شنیدن ماجرا خیلی ناراحت کننده بود. اینکه فرزندت را بزرگ کنی. سعی کنی درست تربیت شود. درس بخواند و برای کشورش به سربازی برود. در تمام این سال ها کنارش باشی و برخورد فیزیکی با او نکنی، آن وقت یک کننده مجلس، که قرار است وکیل من و بقیه مردم در آن مجلس باشد، به جای حمایت، دست روی او بلند کند، اتفاق ناراحت کننده ای است. به ویژه خیلی نگران مادرش بودم. او وقتی از ماجرا مطلع شد خیلی ناراحت شد و مدام به این فکر می کرد که یک نفر به پسرش سیلی زده است. به همین دلیل، دیروز مرخصی گرفتم و به تهران آمدم تا ماجرا را از همان جا پیگیری کنم، پسرم را ببینم و خیال مادرش را بابت سلامت عابد راحت کنم.

افتخار می کنم که پسرم یک آزاده است

او ادامه داد: در این روز ها چندین نفر از دوستان و آشنایان ما تماس گرفته اند و به خاطر تربیت چنین پسری از ما تقدیر کرده اند. در فضای مجازی هم متن های زیادی دیدم که از پسر ما تقدیر شده بود و از او به عنوان یک انسان آزاده نام بردند. چه افتخاری برای یک پدر و مادر بزرگ تر از اینکه ببیند فرزندی که سال ها برایش زحمت کشیده به چنین انسان درستی تبدیل شده است.

نیروی انتظامی تنها نهادی بوده که در این مدت پیگیری پرونده را بر عهده گرفته است: نیروی انتظامی و سردار اشتری به ما قول داده اند که پیگیر کار ها باشند و شکایت را انجام دهند. خودمان هم دیگر قصد نداریم که به این مساله ورود کنیم و شکایت تنظیم کنیم. اداره حقوقی نیروی انتظامی این کار را انجام داده و قول هم داده که تا آخرین لحظه این ماجرا کنار ما بماند و از عابد حمایت کند.

برخی گفتند پیگیر ماجرا نشوید، شاید مسئله ای برایتان رخ بدهد، اما من کاری به این حرف ها نداشتم. تا زمانی که بدانم حق با من و فرزندانم است و بدانم که اشتباه و ناحقی مرتکب نشده اند، همواره کنارشان خواهم بود. به همین دلیل هم از ابتدا وقتی فهمیدم حق با پسرم بوده است به داشتن او افتخار کردم. هیچ ترسی در وجودم نبود به خاطر اینکه می دانستم مقصر نیست.

کار کننده مجلس زیر سوال بردن لباس نظام است

او در آخر گفت با کننده مجلسی که دست به این کار زده هیچ صحبتی ندارد: من هیچ حرفی با این آقای کننده مجلس ندارم. کسی که دست به چنین کاری می زند اصلاً نباید با او حرفی زد. فقط متاسف هستم و بداند که با این کاری که انجام داده لباس نظام را زیر سوال برده است. از مجلس هم در این روز ها کسی با ما تماسی نگرفته است و قول پیگیری هم نداده اند. فقط نیروی انتظامی بود که همراهی کرد. اتفاقاً از مجلس هم درخواست دارم که به این مساله ورود کند و ساکت نماند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1400

به "سرباز راهور، عابد اکبری: ترسی از نماینده مجلس نداشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرباز راهور، عابد اکبری: ترسی از نماینده مجلس نداشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید