صادرات طلای روسیه آزاد شد

به گزارش سبزا، خبرنگاران: دولت روسیه در فرمان جدیدی اجازه داد مجوزهای صادرات شمش و طلا برای تولیدکنندگان فلزات ارزشمند صادر گردد.

صادرات طلای روسیه آزاد شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش سبزا، به نقل از سایت طلا؛ شرکتهای معدنی روسیه مدتها منتظر اعلام این سیاست بودند که از هفته جاری اجرایی شد و به آنها اجازه می دهد مجوزهای بلندمدت برای صادرات طلا و نقره پالایش شده را همانند بانکهای بازرگانی دریافت نمایند.

این مجوزها از سوی وزارت صنعت و تجارت صادر می گردد و به معدنکاران و تولیدنمایندگان فلزات ارزشمند اجازه می دهد تولیدشان را به شکل شمشهای خالص فلزات صادر نمایند.

معدنکاران طلای روسیه از این تصمیم برای صدور مجوزهای صادرات کلی که جایگزین مجوزهای محدود قبلی می شوند استقبال کردند. سخنگوی شرکت پلی متال که دومین تولیدنماینده عظیم طلای روسیه است، اظهار کرد که آزادسازی فروش بین المللی فلزات ارزشمند برای معدنکاران روسیه فرصتهای صادرات را بهبود خواهد بخشید و بوروکراسی غیرضروری را کاهش می دهد.

هنوز معلوم نیست آیا سیستم جدید اجازه صادرات نامحدود را خواهد داد یا همچنان محدودیتهایی وجود خواهد داشت. مدت اعتبار این مجوزها هم معلوم نیست.

حدود دو هفته پیش انجمن فاینانس ملی روسیه که نماینده نهادهای اعتبار بازرگانی شامل بانکهای صادرنماینده عظیم طلا است، از بانک مرکزی و وزارت حمل و نقل و وزارت دارایی خواست صادرات فلزات ارزشمند را با توجه به محدودیتهای به وجود آمده در بحران شیوع ویروس کرونا نظیر توقف پروازهای مسافری بین المللی، تسهیل نمایند.

اما فرمان جدید ممکن است آن طور که بانکها امیدوار بودند به آنها یاری نکند زیرا به معدنکاران اجازه می دهد بدون واسطه عمل نمایند و سود بانکها را که تنها صادرنماینده طلا بودند، تضعیف می نماید. همچنین قدرت مذاکرات بانکها را کاهش می دهد چرا که تولیدنمایندگان یکباره گزینه های بیشتری برای فروش پیدا نموده اند.

بر اساس گزارش پلاتس، با این فرمان میزان صادرات مستقیم معدنکاران در مقایسه با فروششان به بانکها افزایش پیدا خواهد نمود مگر این که بعضی از شرکتها سیستم صادرات جدید را نامناسب بیابند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 خرداد 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 903

به "صادرات طلای روسیه آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات طلای روسیه آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید