ظرفیت تولید واکسن کوو ایران برکت تا 15 میلیون دوز افزایش می یابد

به گزارش سبزا، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر طرح تولید واکسن کوو ایران برکت از پیشرفت مراحل نیمه صنعتی و صنعتی بزرگترین کارخانه تولید واکسن کرونا طبق پیش بینی ها خبر داد.

ظرفیت تولید واکسن کوو ایران برکت تا 15 میلیون دوز افزایش می یابد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، جلیلی مسئول طرح تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام با تشریح آخرین شرایط از مراحل تست و تولید واکسن کوو ایران برکت گفت: به لطف خدا و تلاش شبانه روزی دانشمندان دارویی ستاد، تمام مراحل تولید صنعتی و نیمه صنعتی این واکسن طبق پیش بینی قبلی درحال انجام است و موفقیت های بسیار چشمگیری دراین زمینه داشته ایم.

وی اضافه نمود: همانطور که به مردم قول داده بودیم ، در بهار امسال ظرفیت تولید نیمه صنعتی واکسن را به 3 میلیون دوز در ماه خواهیم رساند.

وی گفت: همزمان با این اقدامات بر روی افزایش بهره وری و راندمان تولید واکسن هم کارهای تحقیقاتی متعددی اجرا شده که نتایج موفقیت آمیزی را به دنبال داشته است.

جلیلی درخصوص آخرین شرایط خط تولید صنعتی واکسن نیز گفت: 100 درصد عملیات احداث ساختمان به انتها رسیده، 20 تا 30 درصد تجهیزات این خط تولید نصب شده، 20 درصد تجهیزات درحال نصب است و بقیه نیز همانطور که قبلا هم اعلام شده بود طبق برنامه آماده بهره برداری خواهد شد.

وی تأکید کرد: درکنار تولید 3میلیون دوز واکسن در خط تولید نیمه صنعتی، تولیدات خط صنعتی هم به میزان 12 تا 15 میلیون دوز در ماه از ابتدای تابستان به این ظرفیت اضافه نموده می شود.

مدیر پروژه ساخت واکسن ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص فاز سوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت نیز گفت:درصورت تأیید مدارک و مستندات ارائه شده از انجام فاز دوم مطالعات بالینی این واکسن از سوی مقامات ذیربط ، از نیمه اردیبهشت امسال آماده آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی هستیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1532

به "ظرفیت تولید واکسن کوو ایران برکت تا 15 میلیون دوز افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت تولید واکسن کوو ایران برکت تا 15 میلیون دوز افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید