فراهم شدن بیش از 800 هزار فرصت شغلی با فعال سازی معادن کشور

به گزارش سبزا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: با فعال سازی 100 درصدی معادن کشور، بالغ بر 888 هزار فرصت شغلی در کشور فراهم می شود.

فراهم شدن بیش از 800 هزار فرصت شغلی با فعال سازی معادن کشور

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ، بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور عصر امروز در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، رونق تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان با بیان اینکه در حال حاضر و بر اساس آمار و اطلاعات 10 هزار معدن در کشور وجود دارد که از این میزان 43.2 درصد غیرفعال هستند، گفت: با فعال سازی 100 درصدی معادن کشور، علاوه بر اینکه 888 هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کشور فراهم می شود، ظرفیت تولید کشور در بخش معدن نیز به 427 میلیون تن در سال ارتقا می یابد.

وی ادامه داد: در استان سمنان نیز بر اساس آخرین گزارش ها 537 معدن وجود دارد که از این تعداد 217 معدن فعال و 57 درصد یعنی چیزی حدود 327 معدن غیرفعال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور اظهار کرد: 30 معدن از تعداد واحد های غیرفعال استان سمنان در حال تجهیز است که با تجهیز این معادن و همچنین برنامه ریزی دقیق و تعیین، با اولویت تقویت و توجه به بخش معدن، می تواند فرصت های شغلی بسیار مطلوبی را برای استان فراهم کند.

وی گفت: در کشور 337 واحد مشمول ماده 141 شناسایی شدند که متأسفانه 243 واحد در حال حاضر غیرفعال شده و همچنین در استان سمنان نیز 13 واحد با 243 نفر مشمول این قانون قرار گرفته است.

دین پرست بر لزوم توجه به واحد های مشکل دار و بحرانی تأکید کرد و اضافه کرد: میانگین اجرایی شدن مصوبه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور 57 درصد است که اجرایی شدن 74 درصد از مصوبه های ستاد تسهیل و رفع موانع استان سمنان، امری ارزشمند است.

وی با اشاره به سفر به استان سمنان گفت: امروز هفت شرکت تولیدی در مرکز استان مورد بازدید قرار گرفت و مباحث و مسائل حوزه تولید این واحد ها مورد بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد و همچنین در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز مسائل هفت واحد تولیدی متعلق به شهرستان های سمنان، دامغان، ایوانکی، مهدی شهر و شاهرود مطرح و در خصوص حل مسائل آن ها تصمیمات لازم گرفته شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با بیان اینکه میزان تولید پارچه مشکی برای چادر زنانه در کشور بسیار ناچیز است، گفت: به دلیل نگرانی هایی که در خصوص تولید در این بخش وجود دارد سرمایه گذاران علاقه ای به ورود به این صنعت ندارند.

دین پرست ادامه داد: شرکت الگانت سمنان از ظرفیت بسیار مطلوبی در این حوزه برخوردار است که در صورت بررسی کارشناسی و تخصصی همراه با تضمین بازگشت سرمایه جلوتر از تأمین اعتبار، می تواند به تأمین و تکمیل نیاز کشور در این بخش ورود کند و در صورت ورود این شرکت و تکمیل سقف نیاز کشور، می توانیم شاهد تغییر تعرفه و ممنوعیت واردات کالا در این حوزه باشیم.

وی اعلام کرد: شرکت عقاب یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی در کشور و خاورمیانه است که بر اساس گزارش و آمار از بازار خوبی نیز در داخل و خارج کشور برخوردار است و با پرداخت تسهیلات دو هزار میلیارد تومانی به این شرکت به منظور تقویت تولید در فاز های چندگانه و تدریجی به گونه ای که بانک عامل با مشکل بازگشت سرمایه و منابع روبرو نشود موافقت داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: دو وزارتخانه کشور و صمت به دلیل نگاه توسعه ای وزیر کشور و ارتباطات بسیار تعاملی و مطلوب در سطح معاونین وزارتخانه ها، در دوران طلایی خود قرار دارند.

وی ادامه داد: در ایام کرونا و انتشار این بیماری در کشور، بحث گردشگری از حوزه هایی است که بیشترین تأثیر منفی را پذیرفته و نیاز است تا در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ها، طرح ها و موارد مرتبط با امر گردشگری و جذب توریست، مورد توجه و تسهیل گری جدی تر و بیشتری قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور اظهار کرد: بحث تقویت تولید داخلی و حمایت از سرمایه گذاری و صنعت همواره به عنوان مبحث اصلی و جدی در حوزه تقویت اقتصاد کشور مورد توجه واقع شده است.

دین پرست اضافه کرد: منافع ملی و امنیت ملی همواره یک اصل جدی در تمامی امور و اقدامات است و پس از آن رسیدگی به مباحث اقتصادی در دستور کار قرار می گیرد و در این راستا هیچ گاه منافع فردی بر منافع ملی ارجحیت نداشته و ندارد.

ف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1163

به "فراهم شدن بیش از 800 هزار فرصت شغلی با فعال سازی معادن کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراهم شدن بیش از 800 هزار فرصت شغلی با فعال سازی معادن کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید