نخستین طرح گردشگری کشاورزی در لرستان اجرا می گردد

به گزارش سبزا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اجرای نخستین طرح گردشگری کشاورزی در استان اطلاع داد.

نخستین طرح گردشگری کشاورزی در لرستان اجرا می گردد

برای سفر با هزینه سفر به پوکت در سال 1400 همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، سیدامین قاسمی روز چهارشنبه 9 مهرماه 1399 با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای توسعه صنعت گردشگری استان، در کوشش هستیم نخستین طرح گردشگری کشاورزی را به اجرا درآوریم.

او گفت: گردشگری کشاورزی در غالب طرح های گردشگری روستایی، یک طرح جدید است که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، در تقویت صنعت گردشگری بسیار موثر و راهگشا خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به تعداد بالای روستاهای توریستی در استان اضافه نمود: اجرای این طرح می تواند برای روستاییان، اشتغال پایدار و برای استان توسعه و پیشرفت در صنعت گردشگری ایجاد کند.

او توضیح داد: دستورالعمل های اجرایی این طرح را معاونت سرمایه گذاری اجرا می نماید.یک نفر درخواست مجوز گردشگری کشاورزی نموده است، که به زودی صادر خواهد شد.

فاسمی گفت: در حال حاضر تعداد 1850 نفرتخت و تعداد 307 نفر ظرفیت کف خوابی در کل مراکز اقامتی استان وجود دارد.

او با اشاره به فعالیت 102 مراکز اقامتی در استان، مطرح نمود: در لرستان تعداد 24 هتل، دو هتل آپارتمان، 12 مهمان پذیر و 58 مجتمع بین راهی و سنتی وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در مورد اقامتگاه های روستایی اضافه نمود: تعداد شش اقامتگاه بوم گردی در لرستان در حال فعالیت هستند و برای چند افامتگاه دیگر نیز در آینده نزدیک پروانه بهره برداری صادر خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1185

به "نخستین طرح گردشگری کشاورزی در لرستان اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین طرح گردشگری کشاورزی در لرستان اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید