نفرات برتر اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو معرفی شدند

به گزارش سبزا، پس از برگزاری اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو در شهرستان میبد از سوی هیئت داوران نفرات برتر این دوره معین و معرفی شدند.

نفرات برتر اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ محمدرضا دهقان مهرجردی معاون صنایع دستی استان در این خصوص گفت: پس از برگزاری اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو که با استقبال خوب طراحان و علاقه مندان به این هنر صنعت روبرو شد، اسامی نفرات برتر توسط داوران این برنامه تعیین شد.

دهقان مهرجردی اضافه نمود: براین اساس خانم ها راضیه امامی با طرح آسیاب، حمیده طالبی با طرح دنیز و نیره حسن زاده با طرح فرفره به عنوان نفرات اول تا سوم این دوره معرفی شدند.

معاون صنایع دستی یزد اظهار کرد: طبق اعلام قبلی علاوه بر تقدیم هدایای نقدی، با پیشنهاد فرمانداری میبد مبلغ 50 میلیون ریال وام قرض الحسنه از سوی بانک کارآفرین امید به نفرات برگزیده تعلق خواهد گرفت.

او با اشاره به خلق حدود 70 اثر در این دوره ابراز کرد: با توجه به کثرت طرحها و نیز کیفیت خوب آثار خلق شده، از میان این آثار طرح های شمعدان ناهید محیطی، ستاره اعظم زارع، شهریار عباسعلی زارع، ایکس او علی گلشن و طرح سرو ملیحه غنیمت به عنوان آثار شایسته تقدیر شد.

دهقان مهرجردی در سرانجام مطرح کرد: طرح های برگزیده به نام هنرمند طراح، ثبت و مقرر شد پس از اجرا بر روی زیلو این آثار در موزه زیلوی میبد به معرض نمایش گذاشته گردد.

رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر میبد در این جشنواره حضور داشتند.

اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در تاریخ 27 خردادماه 98 در محل کاروانسرای شاه عباسی میبد و با حضور 70 نفر از هنرمندان و طراحان استان برگزار گردید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 272

به "نفرات برتر اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفرات برتر اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید