واکشن آمریکا به لغو تحریم تسلیحاتی ایران

به گزارش سبزا، خبرنگاران : وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای به لغو تحریم های تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.

واکشن آمریکا به لغو تحریم تسلیحاتی ایران

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز شنبه و در آستانه پایان تحریم تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه ای ادعا کرد: 19 سپتامبر تمامی تحریم های سازمان ملل علیه ایران که بازاعمال ممنوعیت های تسلیحاتی را نیز شامل می شود، بازگردانده شدند.

بیانیه مذکور می افزاید: واشنگتن برای اعمال تحریم علیه هر شخص یا سازمانی که تأمین، فروش یا انتقال اسلحه به ایران یا از ایران را تسهیل می کند، آمادگی لازم را دارد.

در بیانیه منتشره توسط وزارت امور خارجه آمریکا در این خصوص ادعا شده است: صادرات انواع خاصی از سلاح های معمول به ایران نقض قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل است؛ خرید هر نوع سلاح یا مواد مرتبط با آن نقض قطعنامه 1747 است. واشنگتن آمادگی دارد تا برای اعمال تحریم علیه هر شخص یا سازمانی که تأمین، فروش یا انتقال سلاح های متعارف از مبدا و یا به مقصد ایران را تسهیل می کند و همچنین علیه کسانی که آموزش فنی، پشتیبانی مالی، خدمات و سایر کمک های تسلیحاتی را ارائه می کنند، از اختیارات خود استفاده کند.

وی در این بیانیه ادعا کرد: در 10 سال گذشته کشورها به موجب قطعنامه های متعدد سازمان ملل از فروش سلاح به ایران خودداری کرده اند. اکنون هر کشوری که این ممنوعیت را به چالش بکشد، آشکارا راستا دامن زدن به درگیری ها و تنش ها را به جای ترویج صلح و امنیت انتخاب کرده است!

گفتنی است، ساعت 3:30 بامداد 18 اکتبر محدودیت های تسلیحاتی ایران در پنجمین سالگرد برجام به صورت اتوماتیک پایان بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت به پایان می رسد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1232

به "واکشن آمریکا به لغو تحریم تسلیحاتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکشن آمریکا به لغو تحریم تسلیحاتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید