چین: سیاسی کردن امور مالی به زیان سرمایه گذاران آمریکایی است

به گزارش سبزا، کاخ سفید به بهانه امنیت ملی در برابر ورود سرمایه گذاران آمریکایی به بازار چین مانع تراشی می نماید که این اقدام فقط به منافع سرمایه گذاران زیان وارد می نماید.

چین: سیاسی کردن امور مالی به زیان سرمایه گذاران آمریکایی است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل سبزا به نقل از رادیو بین المللی چین، جائو لی جیان امروز چهارشنبه در نشست خبری گفت: آمریکا به بهانه امنیت ملی در برابر ورود سرمایه آمریکایی به بازار چین مانع تراشی می نماید که این اقدام فقط به منافع سرمایه گذاران آمریکایی زیان وارد می نماید.

دولت آمریکا چندی پیش خواهان توقف یا حتی خروج سرمایه صندوق بازنشستگی فدرال آمریکا از بورس چین شد.

جائو لی جیان در این باره گفت: در سال های اخیر، بازار چین مورد علاقه سرمایه گذاران دنیا از جمله آمریکا واقع شده و این نشانه اعتماد سرمایه گذاران بین المللی به اوضاع رو به بهبود اقتصاد چین و تأییدی بر تعمیق اصلاحات و درهای باز در بازار سرمایه چین است. دولت آمریکا به بهانه امنیت ملی و عامدانه از سرمایه گذاری عادی تجار آمریکایی در بازار چین ممانعت و حتی آن را سیاسی می نماید که مغایر قوانین اقتصادیست. این امر باعث از دست رفتن فرصت این سرمایه گذاران و آسیب به منافع آنها خواهد شد.

وی در ادامه به همکاری با کانادا در زمینه مبارزه با کانادا پرداخت و تاکید نمود: چین تمایل دارد همراه با کانادا و دیگر اعضاء جامعه دنیای، تحقیق و فراوری محصولات پزشکی ضد کروناویروس را تسریع بخشد و برای دفاع از امنیت بهداشتی دنیا و مبارزه با شیوع کروناویروس کوشش کند.

کمیسیون پژوهش ملی کانادا 23 اردیبهشت خاطرنشان کرد که این کشور در حال همکاری با شرکت زیست شناسی کانگ شی نوی چین است تا تدارکات آزمایش واکسن در کانادا را فراهم کند.

بر همین اساس جائو لی جیان هنگام پاسخ به پرسش های سبزا گفت: چین و کانادا پس از شیوع کروناویروس با پشتیبانی و یاری یکدیگر، فعالانه به همکاری در مبارزه با شیوع کروناویروس پرداخته اند. 32 تن تجهیزات پزشکی، اهدایی دولت چین به کانادا در روزهای اخیر به کانادا رسید. همچنین ما برای خرید تجهیزات پزشکی از چین به کانادا یاری و تسهیلات دادیم. تحقیق و توسعه واکسن برای مهار و پیشگیری از شیوع شیوع کروناویروس بسیار مهم است و کلید غلبه بر این بیماری است. چین با دیگر کشورهای دنیا از جمله کانادا در تحقیق و توسعه دارو و واکسن همکاری می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 946

به "چین: سیاسی کردن امور مالی به زیان سرمایه گذاران آمریکایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: سیاسی کردن امور مالی به زیان سرمایه گذاران آمریکایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید