کاهش 90 درصدی واردات نفت چین از ایران

به گزارش سبزا، واردات نفت چین از ایران در ماه میلادی گذشته به حدود 257 هزار تن رسید که در مقایسه با ماه مه سال گذشته 76 درصد کاهش داشت.

کاهش 90 درصدی واردات نفت چین از ایران

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، آمار گمرکی چین نشان داد که واردات نفت چین از ایران در فاصله ژانویه تا مه سال 2020 به بیش از یک میلیون تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 90 درصد کاهش داشت.

واردات نفت چین از عربستان سعودی در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا دو برابر افزایش یافت و این کشور موقعیت خود به عنوان بزرگترین تامین کننده نفت چین را حفظ کرد.

طبق آمار اداره کل گمرک چین، عربستان در ماه مه 9.165 میلیون تن معادل 2.16 میلیون بشکه در روز نفت به چین صادر کرد که حدود 95 درصد نسبت به 1.11 میلیون بشکه در روز در ماه مه سال 2019 و 71 درصد در مقایسه با 1.26 میلیون بشکه در روز در آوریل افزایش داشت.

پالایشگاه های چین فراوری را برای تامین تقاضای رو به رشد برای سوخت افزایش دادند، اما از سوی دیگر ذخیره سازی نفت خام را هم به منظور بهره بردن از قیمت های بسیار ارزانی که نفت پس از شیوع ویروس کرونا و افت تقاضا پیدا کرد، افزایش دادند.

شرکت مشاوره انرژی کپلر برآورد نموده که ذخایر نفت چین به رکورد 782 میلیون بشکه صعود نموده و تقریبا 61 درصد از ظرفیت مخازن این کشور پر شده است.

مجموع واردات نفت چین در ماه مه 19.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد. پالایشگاه های چینی در این ماه نخستین محموله نفت آمریکا از نوامبر گذشته را به میزان حدود 550 هزار تن دریافت کردند.

طبق آمار رفینیتیو، چین قرار است در ژوییه حجم بالایی نفت آمریکا را دریافت کند. محموله های مذکور در زمان ریزش قیمت نفت در آوریل خریداری شده بودند.

صادرات نفت روسیه به چین در ماه میلادی گذشته به 7.71 میلیون تن معادل 1.82 میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با 1.75 میلیون بشکه در روز در آوریل و 1.5 میلیون بشکه در روز در ماه مه سال گذشته افزایش داشت.

بر اساس گزارش رویترز، چین در ماه میلادی گذشته از ونزوئلا واردات نداشت.

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1057

به "کاهش 90 درصدی واردات نفت چین از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 90 درصدی واردات نفت چین از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید